اخابر ( مخابرات ایران )

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
جذب 10 درصد از نقدينگي كشور با عرضه سهام بزرگترين شركت دولتي در بورس


خبرگزاري فارس: با عرضه سهام شركت مخابرات در بورس تخمين زده مي شود ضمن جذب 10 درصد از نقدنيگي كشور، قيمت هر سهم بزرگترين شركت دولتي با تكيه بر نسبت E/p بين 240 تا 400 تومان و با استفاده از روش ارزش فعلي 130 تومان ارزش گذاري شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ، شركت اصل چهل و چهاري مخابرات در حالي با سرمايه فعلي 3هزار و 600 ميليارد توماني به عنوان بزرگترين شركت قابل واگذاري طي روز هاي آينده وارد بورس خواهد شد كه با حضور اين شركت در بازار سهام ، مي توان ضمن ركورد شكني هاي جديد در مورادي چون ارزش روز بازار ، شاخص ها و حجم بزرگترين شركت بورسي شاهد شكل گيري سرفصل جديدي در عرصه اقتصاد و اجراي اصل 44 بود.
عرضه سهام اين شركت در حالي در زمان اعلامي و 23 خرداد ماه صورت نگرفت كه به گفته غلامرضا حيدري كرد زنگنه رئيس سازمان خصوصي سازي ظرف هفته آينده تا سقف 5 درصد (حدود 8/1 ميليارد سهم ) از سهام آن در بازار سهام عرضه خواهد شد كه با توجه به وجود پيچيدگي هايي در اطلاعات موجود مركز پژوهش هاي مجلس اقدام به بررسي و تجزيه و تحليل و قيمت گذاري سهام شركت مخابرات كرده و با تمركز بر صورت‌هاي مالي حسابرسي شده اين شركت كه براي پذيرش به بورس منتشر شده در كنار وضعيت اين صنعت در كشور تحليلي بر روند خصوصي‌سازي شركت ارايه كرده است.
تحليل‌هاي به عمل آمده نشان دهنده نياز به اصلاح ساختار و مديريت شركت‌هاي ذيل اين شركت مادر تخصصي است چرا كه روند آزا‌د‌سازي و خصوصي‌ُازي صنعت ارتباطات ( نظير پيشرفتي كه اپراتور دوم در نفوذ در بازار داشته ) سبب رقابتي تر شدن فضاي كسب و كار خواهد شد كه نيازمند هوشمندي در كسب و كار نزد مديريت شركت‌هاي زيرمجموعه مخابرات ايران است.

*پيش بيني جذب 10 درصد از نقدينگي

امروزه خصوصي‌سازي به عنوان يكي از ابزارهاي رونق اقتصادي و ايجاد رشد و دگرگوني در مديريت كشور به شدت از جانب دست‌اندركاران نظام جمهوري اسلامي مورد پيگيري قرار مي‌گيرد. اقدامات اخير صورت پذيرفته سرانجام منجر به آن شد تا سهام بزرگترين شركت دولتي در بورس اوراق بهادار مورد پذيرش قرار گيرد.
عرضه سهام شركت مخابرات از اهميت خاصي برخوردار است زيرا ارزش آن به تنهايي پس از كنار گذاشتن ارزش شركت‌هاي سرمايه‌گذاري به حدود نيمي از ارزش بورس كشور مي‌رسد و قادر خواهد بود تا حداكثر 10 درصد از نقدينگي كشور را نيز جذب خود كند .

*معرفي شركت مخابرات

وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از سال 1347 عهده‌دار حاكميت و تصدي‌گري عرضه خدمات ارتباطي مختلفي از قبيل پست، تلفن و غيره است و به موجب قانون تاسيس شركت مخابرات ايران (مصوب 29 خرداد1350) مجلس شورا شركت دولتي مخابرات ايران عهده‌دار امور تصدي‌گري اين وزارتخانه و به منظور تاسيس، توسعه، نگهداري و بهره‌برداري شبكه‌هاي مخابراتي كشور براي ايجاد ارتباط مخابراتي اعم از عمومي و خصوصي در داخل كشور و با ساير كشورها به استثناي پخش راديو و تلويزيون شد و با اساسنامه‌اي كه در 28 بهمن 1350 به تصويب مجلس رسيد با سهام با نام و دولتي تاسيس شد.
ساختار اين شركت تا سال 73 تغيير چنداني نداشت تا اينكه به موجب قانون اصلاح ماده 7 اساسنامه شركت مخابرات ايران كه به تصويب مجلس رسيد امكان تاسيس موسساتي به صورت شركت سهامي با استفاده از سرمايه شركت مخابرات ايران يا با مشاركت با بخش دولتي و خصوصي فراهم شد.
پس از اين مجوز قانوني در اواخر سال 74 به موجب قانون «اساسنامه شركت سهامي مخابرات استان‌ها» شركت‌هاي مخابرات استاني متولد شدند. بلافاصله بعد از تاسيس شركت‌هاي مخابرات استاني شركت سهامي خاص خدمات هوايي پست و مخابرات (پيام) به موجب قانون اساسنامه اين شركت تاسيس شد و پس از اين تغيير ساختار عمده شركت‌هاي ديگري نيز تاسيس يا سهام آنها خريداري شد تا به فعاليت ذيل شركت مادر تخصصي مخابرات ايران بپردازند.
اين در حالي است كه در 24 تير 82 بنا بر مصوبه شوراي عالي اداري چند تغيير ساختار مهم ديگر صورت گرفت كه به موجب آن شركت‌هاي
«ارتباطات داده‌ها»، «ارتباطات زيرساخت» و «ارتباطات سيار» تاسيس شد. البته در مصوبه شوراي عالي اداري تاكيد شده بود كه اين شركت‌ها واحد استاني ندارند و نيز غير از شركت ارتباطات زيرساخت امكان رقابتي شدن ارايه خدمات در ساير حوزه‌ها براي بخش خصوصي فراهم شد. اين تغييرات در تير 83 با تصويب اساسنامه شركت مادر تخصصي مخابرات ايران و در شهريور 83 با تصويب اساسنامه هر سه شركت ارتباطات داده، سيار و زيرساخت در هيات وزيران رسميت يافت.
در سال 1382 و همزمان با تصويب لايحه تغيير وظايف و نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به «وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات» توسط مجلس شوراي اسلامي و با توجه به تغيير ساختار شركت مخابرات ايران، مجموعه قوانين وظايف و اختيارات ديد اين وزارتخانه، تدوين و تصويب شد. علاوه بر شركت مادر تخصصي مخابرات و پست، تشكيل دو سازمان فضايي و تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي و دو شوراي فرابخشي با عناوين «شوراي عالي فناوري اطلاعات» و «شوراي فضايي» نيز بخشي از اين تحولات به وجود آمده طي چند سال اخير به حساب مي‌آيد.
در راستاي خصوصي‌سازي بعضي از زيرمجموعه‌هاي اصلي اين شركت نظير سيستم تلفن ثابت و امكانات مربوط به آن مانند ارتباط راه دور و غيره و تلفن همراه در چارچوب شركتي تحت عنوان شركت مخابرات ايران از طريق بورس براي مشاركت بخش خصوصي عرضه مي‌شود اما با توجه به اينكه همه شركت‌هايي كه ذيل مخابرات ايران تصميم به عرضه سهام آنها گرفته شده اساسنامه مستقل دارند و نيز نحوه فعاليت، حوزه جغرافيايي كسب و كار و ميزان سودآوري يا زيان‌دهي هر يك از شركت‌ها متفاوت است.
افشاي صورت‌هاي مالي اين شركت‌ها هم براي سرمايه‌گذاران هم براي سياستگذاران نسبت به كسب اطلاع از نحوه مديريت و نيز بازار كسب و كار حوزه فعاليت آنها ضرورت دارد.

* فعاليت‌هاي شركت مخابرات

در حال حاضر شركت مخابرات ايران درآمد اصلي خود را از طريق عرضه خدمات تلفن ثابت و سيار به دست مي‌آورد. در حوزه خدمات تلفن ثابت مي‌توان به عرضه خدمات تلفن شهري، بين شهري، بين‌المللي، خدمات اينترنت و خدمات ويژه اشاره كرد و در زمينه خدمات تلفن سيار نيز مي‌توان فعاليت‌هاي مكالمات و پيامك را نما برد.
با تسريع در امر واگذاري سيم‌كارت‌هاي تلفن همراه در طي چند سال گذشته ، درآمد شركت 50 درصد رشد كرد به طوريكه ميزان درآمد شركت از 914 ميليارد تومان در سال 84 به بيش از 2 هزارو 200 ميليارد تومان در سال 86 تخمين زده مي‌شود. همچنين نظر به توسعه خطوط شهري و واگذاري تلفن ثابت به مردم (كه طي يك ربع قرن گذشته از 2 ميليون مشترك به حدود 30 ميليون مشترك رسيده و عرضه خطوط در بسياري از نقاط كشور به روز شده ) ميزان درآمد تلفن‌هاي شهري به حد بالاي خود نزديك مي‌شود.
با وجود توقف رشد درآمد در اين بخش به دليل اشباع نيازهاي مشتريان و انحصاري بودن واگذاري اين خدمات درآمد آن بدون هيچ تهديدي قابل تحصيل خواهد بود. درآمد تلفن‌هاي بين شهري و بين‌الملل نيز چون عمدا از طريق خطوط ثابت عرضه مي‌شوند تقريبا همراه با ثبات نسبي خواهند بود.
اين در حالي است كه درآمد مكالمات بين شهري نيز از رشد 50 درصدي طي چند سال اخير برخوردار بوده و چنانچه اين مكالمات از طريق تلفن ثابت شهري صورت پذيرد اين درآمد به صورت انحصاري در اختيار اين شركت خواهد بود.
به گزارش فارس ، اين در حالي است كه بايد توجه شود كه زيرساخت‌هاي مورد نياز براي مكالمات شهري نظير فيبر نوري و انشعاب براي مشتركين در كشور تقريبا به طور كامل توسط اين شركت ايجاد شده و بازار به صورت كاملا انحصاري در اختيار اين شركت است. هرچند برخي تغييرات در نحوه محاسبه تعرفه مكالمات بين شهري اعمال شده و خبرهايي مبني بر حذف يا كاهش اين تعرفه‌ها به گوش مي‌رسد.

*ميزان درآمد شركت

بر اساس اطلاعات مربوط به دوره مالي سال 84 و 85 و همچنين اطلاعات6 ماه اول سال 86 ميزان درآمد شركت براي درآمد تلفن همراه رشد 20 درصد، تلفن شهري و بين شهري نيز به ترتب 5 و 15 درصد در نظر گرفته شده و در نهايت ساير درآمدهاي شركت با نرخ رشد 10 درصد پيش‌بيني مي شود كه اين نرخ به صورت حداقل نرخ رشد معقول در نظر گرفته شده و در صورت تحقق اين ميزان درآمد شركت در سال 86 از مقدار پيش‌بيني 4 هزار و 250 ميليارد تومان به بيش از 9 هزار ميليارد تومان خواهد رسيد.

*تخمين بهاي تمام شده خدمات

بر اساس روند افزايش هزينه‌هاي بهاي تمام شده طي سالهاي 84 تا 86 تخمين بهاي تمام شده خدمات با در نظر گرفتن ميزان رشد هزينه‌ها از هزار و 852 ميليارد تومان در سال 86 به بيش از 4 هزار ميليارد تومان در سال 1391 خواهد رسيد كه بر اين اساس تخمين مي شود ميزان سود ناخالص اين شركت طي 5 سال آينده از رقم تقريبي 2 هزار و 800 ميليارد تومان به حدود 5 هزار ميليارد تومان خواهد رسيد اما با وجود اين، تغيير محسوسي در حاشيه سود شركت مشاهده نمي‌شود.
البته در صورت اجراي برنامه‌ريزي راهبردي مناسب در شركت و ادغام واحد‌هاي كوچك تلفن ثابت در استان‌ها در يكديگر و تعديل نيروي انساني آنها ميزان بهاي تمام شده به صورت مناسب مي‌تواند كاهش يابد و در نتيجه ميزان سود ناخالص شركت افزايش خواهد يافت.

*روند هزينه‌هاي عملياتي

ميزان هزينه‌هاي عملياتي شركت مخابرات در سال 86 حدود 476 ميليارد تومان تخمين زده مي‌‌شود كه چنانچه اين روند با افزايش 10 درصدي مواجه باشد در اين صورت هزينه‌هاي عملياتي در پايان سال 1391 حدود 5/8 درصد فروش برآورد مي‌شود. همچنين سود عملياتي شركت از رقم تقريبي 199 ميليارد تومان در سال 86 به حدود4 هزار و 200 ميليارد تومان برآورد مي‌شود كه در اين صورت ميزان سود خالص بعد از كسر ماليات از رقم تقريبي هزار و 700 ميليارد تومان در سال 87 به بيش از 2 هزار و 200 ميليارد تومان خواهد رسيد و ميزان حاشيه سود خالص شركت در اين سال‌ها بين 35 تا 36 درصد در تغيير خواهد بود.

*ميزان سود هر سهم شركت

در حال حاضر سرمايه شركت برابر 3 هزار و 600 ميليارد تومان برآورد شده است. از طرفي شركت حدود 5 هزار و 600 ميليارد تومان وديعه بابت واگذاري خدمات از مردم دريافت كرده كه به عنوان حقوق عمومي در ترازنامه خود ثبت كرده و چنانچه تمامي مبالغ وديعه به سهام تبديل شود ميزان سرمايه شركت از 3 هزار و 600 ميليارد تومان به حدود 8 هزار و 74 ميليارد تومان خواهد رسيد كه در اين صورت ميزان سود هر سهم 100 توماني شركت طي سال‌ 87 با روند افزايشي مواجه خواهد بود.

*برآورد قيمت سهام با تكيه بر نسبت E/p

به گزاش فارس ، براي ارزش گذاري سهام شركت هاي قابل واگذاري در بورس در حالي روش هاي مختلفي مانند خالص ارزش داراي ها (nav) ، پيش بيني سود هر سهم (eps) و نسبت قيمت به درآمد هر سهم (e/p ) وجود دارد كه با استفاده از نسبت E/p و با توجه به نرخ تورم 7/18 درصد اعلان شده توسط بانك مركزي و در نظر گرفتن نرخ تورم حدود 17 درصد در سال جاري، اين شركت با ضريب 6 تا حداكثر 10 برابر سود هر سهم خود مي‌تواند مورد معامله قرار گيرد كه در اين صورت قيمت هر سهم با احتساب سرمايه 3 هزارو 600 ميليارد تومان بين 240 تا 400 تومان تقريب زده مي‌شود.

*برآورد قيمت سهام با استفاده از روش ارزش فعلي

با استناد به آمار و برآوردهاي ارائه شده و در نظر گرفتن نرخ متوسط 18 درصد ميزان ارزش هر سهم با سرمايه 3 هزار و 600 ميليارد تومان برابر 130 تومان برآورد مي‌شود. البته در صورت كاهش نرخ تورم در بازار و همچنين ايجاد مديريت تحول در هزينه‌هاي استاني كه منجر به تعديل مثبت در ميزان سود هر سهم شود قيمت سهام مي‌تواند افزايش يابد.
 

hoseinh

Very Good Member
کاربر فعال
مدیرعامل بورس اوراق بهادار اعلام کرد: سهام مخابرات پس از تعیین رقم سرمایه واگذار می‌شود.
پس ازآن که سرمایه شرکت مخابرات ایران از 3 هزارو 700 میلیارد تومان به 3 هزارو 300 میلیارد تومان کاهش یافت، قرار است بار دیگر سرمایه جدیدی برای این شرکت تعیین شود.

پیش از این سرمایه مخابرات با احتساب بدهی‌های 2 شرکت ارتباطات زیرساخت و فناوری اطلاعات کاهش یافته بود اما صابر فیضی مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرد: سرمایه شرکت مخابرات ایران با نظر سازمان حسابرسی به 4 هزار و 500میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

به گفته فیضی، افزایش سرمایه توسط شرکت‌های مخابرات استانی انجام شده که باید مبالغ مربوط به آن در ترازنامه تلفیقی ثبت شود. سازمان حسابرسی تا کنون درباره افزایش سرمایه شرکت مخابرات اظهار نظری نکرده است.

زمان عرضه

علی رحمانی مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهاداردر گفت‌و‌گو با همشهری در پاسخ به این پرسش که سهام مخابرات چه زمانی در بورس عرضه خواهد شد، گفت:در حال حاضر منتظر تعیین رقم دقیق سرمایه شرکت مخابرات هستیم و پس از آن سهام مخابرات در بورس عرضه می‌شود.

او درباره سرمایه جدید مخابرات گفت: شرکت مخابرات، اعتباراتی را که بابت اجرای طرح‌های روستایی از دولت دریافت کرده است تبدیل به سرمایه کرده و به‌عنوان افزایش سرمایه درنظر گرفته است، در حالی که این ارقام نوعی یارانه تلقی می‌شود.

رحمانی افزود: در مورد طرح‌های روستایی دولت تکالیفی دارد که دارای صرفه اقتصادی نیستند اما خود بودجه آنها را تامین می‌کند وشرکت مخابرات آنهارا اجرا می‌کند اما نمی‌توان آنها را تبدیل به سرمایه کرد.

در انتظار تصویب

مدیر عامل شرکت بورس همچنین در گفت‌وگوی دیگری با ایسنا در مورد عرضه سهام مخابرات گفت:منتظر تصویب صورت‌های مالی سال 86 و برگزاری مجمع شرکت مخابرات نخواهیم ماند و بعد از ارایه عملکرد دو ماهه واقعی و پیش‌بینی سال 87 سهام شرکت مخابرات در بورس عرضه می‌شود.

رحمانی تاکید کرد: امیدواریم تا پایان هفته سازمان حسابرسی اطلاعات لازم را برای ارایه 2 گزارش حسابرسی درباره پیش‌بینی عملکرد سال 87 و نیز در ارتباط با تغییرات سرمایه‌ مخابرات ارایه کند.

وی اضافه کرد: شرکت مخابرات به‌دلیل سرمایه‌گذاری‌های شرکت مخابرات استانی باید افزایش سرمایه دهد و از سوی دیگر به‌دلیل جدا شدن شرکت زیرساخت‌ و شرکت فناوری اطلاعات و انتقال برخی ساختمان‌ها به این شرکت‌ها باید رقم دقیق سرمایه خارج شود و این رقم را حسابرس بورس گزارش دهد و در اداره ثبت شرکت‌ها ثبت شود.

مجمع مخابرات

رحمانی اعلام کرد: امکان برگزاری مجمع مخابرات تا 31 تیرماه وجود ندارد، بنابراین منتظر تصویب صورت‌های مالی سال 86 و گزارش حسابرسی نخواهیم بود ولی قرار شده است شرکت مخابرات عملکرد 2 ماهه واقعی را با پیش‌بینی سال 87 ارایه کند و آن اطلاعات به قدری باشد که پاسخ فعالان بازار را بدهد.

مدیرعامل شرکت بورس یادآور شد: در حال حاضر صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده 86 مخابرات، متن کامل پروانه مخابرات و نیز سایر اطلاعات لازم که برای تحلیل این شرکت لازم است به بازار ارایه شده است.

درآمد شرکت

فارس: بر اساس اطلاعات مربوط به دوره مالی سال 84 و 85 و همچنین اطلاعات6 ماه اول سال 86 میزان درآمد شرکت برای تلفن همراه با رشد 20 درصدی، تلفن شهری و بین شهری نیز به ترتیب با رشد 5 و 15 درصدی در نظر گرفته شده و در نهایت سایر درآمدهای شرکت با نرخ رشد 10 درصد پیش‌بینی شده است.

این نرخ به صورت حداقل نرخ رشد معقول در نظر گرفته شده و درصورت تحقق این میزان، درآمد شرکت در سال 86، از مقدار پیش‌بینی 4 هزار و 250 میلیارد تومان، به بیش از 9 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
شركت مخابرات ايران درج شد


(تهران- 29 تير 1387) بنا به مصوبه‌ي هيئت پذيرش اوراق بهادار، شركت مخابرات ايران كه در 26 اسفند 1386 در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده بود از اين تاريخ (29 تير 1387) به عنوان چهارصد و چهل و هفتمين شركت پذيرفته شده در بخش«پست و مخابرات»، گروه و طبقه‌ي «مخابرات»، با كد 01-20-64 و نماد «اخابر»، در فهرست نرخ‌هاي تابلوي اصلي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج مي‌شود.گفتني است نام شركت با شماره‌ي 10614 از تاريخ 24 تير 1387 در فهرست شركت‌هاي ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است. به‌اطلاع سرمايه‌گذاران و فعالان بازار مي‌رساند، عرضه‌ي سهام شركت مخابرات ايران پس از انجام موارد زير صورت خواهد گرفت:1. تعهد سهامدار عمده‌ي شركت (وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات) مبني بر جبران خسارت ناشي از هرگونه دعاوي ديگري مربوط به دوره‌ي قبل از تاريخ درج كه اعلام نشده باشد، و نيز پرداخت مابه‌التفاوت ماليات متعلقه پس از كسر ذخيره‌ي ماليات و هرگونه كسري ذخاير احتمالي و ديگر بدهي‌هاي سنوات قبل تا تاريخ عرضه‌ي اوليه سهام شركت مخابرات ايران كه افشا و اعلام نشده باشد.2. اطلاعات مالي پيش‌بيني شده سال مالي منتهي به 30/12/1387 (حسابرسي‌شده)3. تعيين رقم نهايي سرمايه مطابق با مصوبه مورخ 19/3/1387 هيئت وزيران، با اعمال هرگونه افزايش از محل شركت‌هاي مخابرات استاني و ثبت نزد اداره ثبت شركت‌ها (اوراق سهام پس از ثبت رقم نهايي سرمايه نزد اداره ثبت شركت‌ها صادر و سپرده خواهد شد.)
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
بررسي شركتهاي مخابراتي بورسهاي آمريكا پيش

درآمد ورود مخابرات به تالارحافظگروه بين الملل بورس نيوز ؛ با گسترش نفوذ شبكه هاي ارتباطي ومخابراتي درسال هاي اخير در بيشتركشورهاي جهان و بخصوص كشور هاي درحال توسعه و همچنين تنوع خدمات مخابراتي ارائه شده توسط فراهم آورندگان اين گونه خدمات بويژه دركشورهاي پيشرفته ، صنعت مخابرات در اين سالها تبديل به فعاليتي بسيار سودآورگشته است .

شركتهاي مخابراتي درسالهاي اخير در اقصي نقاط دنيا توانسته اند به مدد درآمدهاي سرشارحاصل از ارائه خدمات خود ، نفوذ خود را روز به روز بالاتر برده و حيطه فعاليت هاي خود را بسيارگسترده سازند .

درماههاي اخير خبر واگذاري سهام شركت مخابرات ايران در بورس اوراق بهادار شايد يكي از قابل توجه ترين مسائل بازار بوده است و با وجود كش و قوس هاي موجود به نظر مي آيد كه بزودي سهام اين شركت پس از انجام بررسي هاي كارشناسي بالاخره در بورس عرضه گردد .

اين امرما را بر آن داشت تا نگاهي اجمالي برصنعت مخابرات و شركتهاي برترحاضر دراين صنعت در بورس هاي ايالات متحده بياندازيم تا بلكه بتوان از اين رهگذر ، درك مناسب تري از عملكرد شركتهاي مخابراتي حاضر در مشهورترين بازار هاي جهان را براي مخاطبين ارائه نمود .

در بورس هاي ايالات متحده مي توان دوگروه شركت متمايز را در صنايع مخابرات معرفي نمود . گروه اول شركت هاي آمريكايي حاضر در بازار هاي اين كشور هستند و گروه دوم نيز شامل شركت هاي خارجي پذرفته شده در اين بورسها است .

كه سهام آنها در بازار هاي نزدك ، نيويورك و Amex معامله مي گردد . در ادامه ابتدا به صنعت مخابرات داخلي يعني همان گروه اول شركتها اشاره كرده و سپس به سراغ صنعت مخابرات خارجي مي رويم .

•صنعت مخابرات داخلي :

اين صنعت زيرشاخه بخش تكنولوژي به حساب مي آيد و مجموعاً 24 شركت در آن حاضر هستند . نكته قابل توجه درزمان كنوني پيرامون مخابرات داخلي اين است كه در روز هاي اخير شركت هاي بزرگ با سرمايه بازار ميليارد دلاري از عملكرد قيمتي مناسبي برخوردار نيستند و در مقابل شركتهايي با سرمايه بازاركمتر از يك ميليارد دلار جزء شركتهاي برتر اين صنعت از نظر عملكرد قميتي به حساب مي آيند.

سرمايه بازارصنعت مخابرات داخلي در بورس هاي ايالات متحده درحال حاضر 352 ميليارد دلار مي باشد و شركتهاي اين صنعت به طور متوسط از نسبت قيمت به عايدي (P/ E) 9/14 برخوردار هستند .
حاشيه سود خالص اين صنعت نيز 6/10 درصد و سود تقسيمي شركتها در سال گذشته به طورمتوسط 9/4 درصد بوده است . نسبت قيمت به جريان وجوه نقد آزاد اين صنعت 2/57- و نسبت بدهي به آورده شركا نيز 4/1 مي باشد .

در بورس هاي ايالات متحده دو شركت به تنهايي بيش از 80 درصد از سرمايه بازار را در اختيار دارند كه اين امر نشاندهنده گسترش وسيع فعاليت هاي اين شركت ها است .

بزرگترين شركت از اين نظر با سرمايه بازار 6/193 ميليارد دلار شركت معروف AT&T است. اين شركت درسال 1983 تاسيس شده و درحال حاضر طيف وسيعي از خدمات مخابراتي همچون شبكه هاي سنتي تلفن محلي و راه دور ، كارتهاي تلفن ، شبكه هاي بي سيم محلي و راه دور ، رومينگ ، تجهيزات مصرفي همچون ارائه گوشي هاي تلفن و لوازم جانبي آنها ، سيستم انتقال داده و خدمات دسترسي به اينترنت از قبيل Dial up ،DSL و WiFi و همچنين ميزباني وب را به مشتريانش ارائه مي دهد .

P/E اين شركت در حال حاضر 8/15 و سود تقسيمي آن نيز 9/4 درصد مي باشد .

در سال 2003 ميلادي قيمت هر سهم AT&T برابر 24 دلار بوده و تا اواخر سال 2007 روند مثبت و مداوم رشد قيمت ، اين ميزان را به 42 دلار رساند اما با وخامت اوضاع اقتصادي ايالات متحده درسال جاري ، قيمت سهام اين شركت روندي نزولي را به خود ديده و درحال حاضر به 5/32 دلار رسيده است .

دومين شركت بزرگ از نظر سرمايه بازار نيز شركت Verizon Communication با سرمايه 5/99 ميليارد دلاري به حساب مي آيد .

اين شر كت در دو قسمت ارائه خدمات تلفن و مولتي مديا و انتقال داده به منازل مسكوني و مراكز تجاري كوچك و همچنين ارائه شبكه ها تحت پروكتل FTTP و شبكه هاي بي سيم به شركت هاي بزرگ و سازمانهاي دولتي به فعاليت مي پردازد Verizon .درسا ل1983 تاسيس گرديده است. P/E اين شر كت 8/17 و سود تقسيمي آن نيز 9/4 درصد مي باشد .

روند رشد قيمتي Verizon در پنج سال گذشته بسيار با AT&T متفاوت بوده است . قيمت سهام اين شركت توانسته با رشدي مداوم از 37 دلار در اواسط سال 2003 به 42 دلار در اكتبر 2004 برسد و سپس تا اواخر سال 2005 با طي روندي نزولي به 32 دلار رسيده است . از آن زمان تا اواخر سال گذشته ميلادي دو باره روند رو به رشد قيمت باعث گرديده تا ارزش سهام شركت به بيش از 40 دلار بر سد و سپس با وقوع بحران دراقتصاد ايالات متحده قيمت در سال جاري با افتي محسوس به 5/32 دلار رسيده است .

•صنعت مخابرات خارجي :

اين صنعت زيرشاخه بخش تكنولوژي بوده و مجموعاً 34 شركت در آن حاضر هستند . نكته قابل توجه حال حاضر اين صنعت نيز عملكرد ضعيف شركتهاي مشهوري همچون Siemens ، France Telecom ، China Telecom ، Telecom Nippon مي باشد .سرمايه بازار اين صنعت 573 ميليارد دلار است.

P/E صنعت نيز 8/8 و حاشيه سود و سود تقسيمي مخابرات خارجي هم به ترتيب 8/12 درصد و 5/3 درصد مي باشد.

نسبت قيمت به جريان وجوه نقد آزاد اين صنعت 7/21 و نسبت بدهي به آورده شركا نيز 3/1 است . سه شركت دراين صنعت به تنهايي بيش از نيمي از سرمايه بازار را دراختيار دارند . بزرگترين شركت صنعت مخابرات خارجي از نظر سرمايه بازار ، شركت اسپانياييTelefonikaبا سرمايه بازار 128 ميليارد دلار مي باشد .

اين شركت خدمات تلفن ثابت و همراه و همچنين خدمات اينترنتي همانند ارائه سرويس هاي ADSL را در اسپانيا و ديگركشور هاي اروپايي و آمريكاي لاتين ارائه مي نمايد . P/E Telefonika برابر 86/8 و سود تقسيمي آن نيز 03/3 درصد مي باشد .

قيمت سهام اين شركت از 32 دلار در اواسط سال 2003 با رشدي مداوم در اواخر سال 2007 به 8/98 دلار رسيده و درسقوط سال جاري تا سطح 7/87 دلار افول كرده است .

دومين شركت Siemens با سرمايه بازار 7/98 ميليارد دلار است كه به عنوان بخشي از شركت عظيم AG Siemens ، به ارائه خدمات انتقال اطلاعات و شبكه هاي تلفن ثابت و همراه مي پردازد .

روند قيمتي اين شركت نيز مشابه Telefonika بوده است . ارزش سهام Siemens از 8/53 دلاردر اواسط سال 2003 با رشدي مداوم به 157 دلار در اواخر سال گذشته رسيده و سپس در مرحله افول قرارگرفته و درحال حاضر قيمت آن 114 دلار مي باشد .

سومين شركت بزرگ از نظر سرمايه بازار France Telecom است كه در فرانسه ، انگلستان ، اسپانيا ولهستان و برخي از كشور هاي ديگر اروپايي خدمات تلفن ثابت و همراه ، انتقال اطلاعات ، خدمات اينترنت و سرويس هاي مولتي مديا را ارائه ميكند.

P/E اين شر كت 27/8 مي باشد و سود تقسيمي آن نيز 89/1 درصد بوده است . در پنج سال گذشته قيمت سهام اين شركت از 23 دلار در اواسط سال 2003 به 33 دلار در اواخر 2004 رسيده و سپس با افتي محسوس تا اواخر سال 2006 به 21 دلار دست يافته است . سپس درسال 2007 ارزش سهام اين شركت با رشدي مناسب تا 38 دلار بالا رفته و سپس در بحران اقتصادي سال جاري ، قيمت تا 31 دلار سقوط كرده است .
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
مخابرات درج شد و می تواند ...تحلیل شایعه

دیروز مخابرات نیز به جمع شرکت های بورسی پیوست . دیروز بورس اعلام کرد که شرکت مخابرات با نماد اخابر به جمع شرکت های بورسی پیوست .

سود هر سهم شرکت در اولین پیش بینی 191 ریال پیش بینی شده است که قیمت های زیر 1500 را برای شرکت ثبت خواهد کرد .

ارزش ویژه هر سهم این شرکت حدود 1300 ریال است .

به نظر میرسد مخابرات قبل از ورود به بورس تعدیل مثبت خود را ارائه داده و سود هر سهم خود را به حدود 250 ریال برساند .

احتمالاً این سهم هفته آینده به جمع بورسی ها خواهد پیوست .گروه تحلیل گری بتا سهم

تیر ماه 87
 

رضا-الف

Very Good Member
کاربر فعال
صابر فيضي مديرعامل شركت سهامي مخابرات ايران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي فارس اظهار داشت: سازمان رگولاتوري ارزش پروانه شركت مخابرات را براي 21 ميليون و 300 هزار مشترك تلفن‌همراه و 23 ميليون و 500 هزار مشترك تلفن ثابت قبل از صدور پروانه جمعا 7 هزار و 566 ميليارد ريال تعيين كرده است.
وي افزود: در پروانه شركت مخابرات به اين موضوع اشاره شده است كه با توجه به دولتي بودن شركت مخابرات دارنده پروانه در زمان صدور پروانه و پرداخت‌هاي گذشته شركت به دولت، اين مبلغ از شركت مخابرات گرفته نمي‌شود.
وي گفت: در بخش ديگري از پروانه، براي اداره و توسعه شبكه شامل 16 ميليون و 700 هزار مشترك تلفن همراه و 6 ميليون و 500 هزار مشترك تلفن ثابت و شبكه ارتباط داده‌ها و خطوط انتقال مبلغ 4 هزار و 903 ميليارد ريال بايد در زمان صدور پروانه توسط متقاضي پرداخت شود.
روز گذشته طي جلسه اي پروانه‌ فعاليت شركت مخابرات ايران (اپراتور اول) رسما توسط رئيس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به رييس هيات مديره شركت مخابرات ايران ابلاغ شد
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
شروط بورس براي عرضه سهام مخابرات


كد خبر: ۱۴۰۷۱ تاريخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۳۰ تير ۱۳۸۷ تعداد بازديد: ۲۸


شركت بورس با درج و در نظرگرفتن پلاك 447 براي شركت مخابرات، عرضه سهام اين شركت مشمول اصل 44 را مشروط به رعايت سه مورد كرد.


به گزارش فارس، شركت مخابرات ايران در حالي براساس مصوبه‌ي هيئت پذيرش اوراق بهاداردر 26 اسفند 1386 در بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شده كه اين شركت از روز گذشته به عنوان چهارصد و چهل و هفتمين شركت پذيرفته شده در بخش «پست و مخابرات»، گروه و طبقه‌ي «مخابرات» و نماد «اخابر»، در فهرست نرخ‌هاي تابلوي اصلي بازار اول بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شد.

اين شركت مشمول اصل 44 كه از 24 تير1387 در فهرست شركت‌هاي ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده در شرايطي از امكان عرضه سهام در بورس برخوردار خواهد بود كه بنا بر نظر شركت سهامي بورس بايد سه مورد را رعايت و بر طرف كند .

براين اساس ، تعهد سهامدار عمده‌ شركت (وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات) مبني بر جبران خسارت ناشي از هرگونه دعاوي ديگري مربوط به دوره‌ي قبل از تاريخ درج كه اعلام نشده باشد و نيز پرداخت مابه‌التفاوت ماليات متعلقه پس از كسر ذخيره‌ي ماليات و هرگونه كسري ذخاير احتمالي و ديگر بدهي‌هاي سنوات قبل تا تاريخ عرضه‌ي اوليه سهام شركت مخابرات ايران كه افشا و اعلام نشده باشد.

ارايه اطلاعات مالي پيش‌بيني شده سال مالي منتهي به 30 اسفند 87 (حسابرسي‌شده) در حالي دومين شرط عرضه سهام اين شركت مطرح شده كه تعيين رقم نهايي سرمايه (مطابق با مصوبه 19 خرداد87 هيئت وزيران) با اعمال هرگونه افزايش از محل شركت‌هاي مخابرات استاني و ثبت نزد اداره ثبت شركت‌ها (اوراق سهام پس از ثبت رقم نهايي سرمايه نزد اداره ثبت شركت‌ها صادر و سپرده خواهد شد) به عنوان سومين شرط براي عرضه سهام اين شركت اعلام شده است.

اين شروط در حالي از جانب بالاترين مقام اجرايي بازار سرمايه كشور مطرح شده كه به گفته مسئولين سازمان خصوصي سازي ظرف دو هفته آينده تا سقف 5درصد از اين شركت در بورس عرضه خواهد شد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
در حاشيه جلسه هيئت دولت -6

سليماني: سهام مخابرات آماده عرضه در بورس استخبرگزاري فارس: وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: تمامي مراحل قانوني عرضه سهام مخابرات در بورس پايان يافته است و براي ارائه سهام اين شركت در بورس آمادگي كامل داريم.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات پيش از ظهر امروز يكشنبه در حاشيه جلسه هيئت دولت در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: از همكارانمان در وزارت اقتصاد مي‌خواهيم درباره عرضه سهام شركت مخابرات در بورس سريع‌تر عمل كنند.
سليماني با بيان اينكه تاكنون 100 هزار سيم‌كارت 150 هزار توماني تحويل متقاضيان شده است، تاكيد كرد: هيچ طرح و برنامه‌اي براي كاهش قيمت سيم‌كارت همراه اول و سيمكارت‌هاي 150 هزار توماني نداريم.
 

فدریکوفلینی

Very Good Member
نارنجی سابق
بالا ترین حجم مبنای شرکت بورسی.
اخابر
(شرکت مخابرات)

با احتساب از اعمال قانون 4در، دههزارم با سرمایه /3،600،000،000،000 ریال (سه تیلیارد و ششصد میلیارد ریال)، برابر باحجم /14،400،00 سهم،

در حالی که اگر از قانون قبل 8 در، دههزار، استفاده میشد برا پر کردن حجم نیاز به جابجائی/28،800،000 سهم بود.

سازمان بورس باید یه فکری برا این نهنگ از آب گریخته بکنه، ممکنه از اعمال قانون دو در، دههزار، استفاده شود.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
يك شرط از سه شرط عرضه سهام شركت مخابرات اهميت دارد


خبرگزاري فارس: معاون سازمان خصوصي‌سازي گفت : از سه شرط تعيين شده شركت بورس براي عرضه سهام شركت مخابرات، فقط اطلاعات مالي سال 87 و پيش بيني سود هر سهم اهميت داشته و بايد ارايه شود .


اسماعيل غلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در خصوص سه شرطي كه شركت بورس براي عرضه سهام شركت مخابرات تعيين كرده اظهار داشت : در مورد تعهد سهامدارعمده‌ شركت (وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات) مبني بر جبران خسارت ناشي از هرگونه دعاوي مربوط به دوره‌ي قبل از تاريخ درج بايد گفت كه اخذ اين تعهد مشكلي ندارد و وزير اراتباطات اين اقدام را انجام خواهد داد.
وي درباره تعيين رقم نهايي سرمايه كه به عنوان دومين شرط عرضه سهام شركت مخابرات مطرح شده بود خاطر نشان كرد : سرمايه فعلي اين شركت همان 3 هزار و600 ميليارد تومان است كه در اداره ثبت شركت ها به ثبت رسيده ومشكلي در اين رابطه وجود ندارد.
غلامي درخصوص ارايه اطلاعات مالي پيش‌بيني شده سال مالي منتهي به 30 اسفند 87 (حسابرسي‌شده) شركت مخابرات تصريح كرد : از بين سه شرط مطرح شده از جانب شركت بورس فقط اين شرط از اهميت برخوردار است كه بايد منتظر اعلام نتيجه و سود هر سهم شركت مخابرات از سوي سازمان حسابرسي ماند.
به گزارش فارس ، روز گذشته شركت سهامي بورس به عنوان بالاترين بازار سرمايه با درج و در نظرگرفتن پلاك 447 براي شركت مخابرات، عرضه سهام اين شركت مشمول اصل 44 را مشروط به رعايت سه مورد كرد.
 

رضا حیدری

مسدود شده
مسدود شده
مخابرات ریسک کمی داره . خریدش از خیلی از سهمها بهتره . با سود 19 تومن امیدوارم بالاتر از 140 تومن عرضه نشه . ولی تو پرتفو داشتن این سهم خوبه . دلیل اصلی خوب بودنش هم از نظر من ریسک کم اون هست .
 

گرگين خان

Very Good Member
کاربر فعال
مخابرات ریسک کمی داره . خریدش از خیلی از سهمها بهتره . با سود 19 تومن امیدوارم بالاتر از 140 تومن عرضه نشه . ولی تو پرتفو داشتن این سهم خوبه . دلیل اصلی خوب بودنش هم از نظر من ریسک کم اون هست .
رضا سلام
ولي اينطوركه من اطلاع پيداكردم قراره سود40توماني اعلام كنه
اونوقت اگه تازه با p/e5بازبشه زير 2000عرضه نميشه
تازه حجم مبناش هم بالاست
به نظرمن فقط به درد يك نوسان گيري ميخوره
چون احتمالا خيلي عرضه زياد باشه
ولي براي خريد بالاي 10000تا نميارزه
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
سهام مخابرات از سهام‌هاي پرطرف‌دار است


خبرگزاري فارس: معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني وزارت ارتباطات سهام مخابرات را از جمله سهام‌هاي پرطرف‌دار دانست و گفت: شركت‌هاي مخابراتي در دنيا، از پردرآمدترين شركت‌ها بوده و در بورس همواره بالاترين رقم‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.


به گزارش خبرگزاري فارس خواجه‌پور با بيان اينكه اگر مردم سهام مخابرات را بخرند قطعا از سودش بهره‌مند مي‌شوند، گفت: خصوصي‌سازي شيوه‌اي نو در اداره كشور است و بايد در نظر داشت، اين يك مشاركت عمومي است، اما مساله اصلي اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي است.
وي در خصوص قيمت سهام مخابرات افزود: اين كار تخصصي است و طبق قانون، وزارت‌خانه نمي‌تواند هيچ‌گونه پيشنهادي داشته باشد چرا كه تشخيص قيمت پايه، دشوار و تخصصي بوده و بر عهده ديگر نهادها است و ما تلاش مي‌كنيم طبق روند قانوني آن جلو رفته و تابع نظر مراكز تصميم‌گيري باشيم.
خواجه‌پور گفت: بايد در نظر داشت هر چه خدمات پيشرفته‌تر در اختيار مردم قرار گيرد از بار هزينه‌هاي دولت بيشتر كاسته مي‌شود.
به گزارش وزارت ارتباطات وي اظهارداشت: از آن جا كه بك بون و تمام شبكه‌هاي اصلي نظير فيبر نوري، شبكه ماكروويو ، ايستگاه‌هاي زميني و امكانات ماهواره‌اي در دست شركت زيرساخت باقي مي‌ماند، مخابرات و ديگر اپراتورها در ازاي گرفتن هر نوع سرويس، بايد مبلغ آن را به زيرساخت بپردازد.
 

آفتاب

Member
عضو تازه
تشکر از آقای پورزند

اقا سلام
از تحلیل و جدیت شما سپاسگزاریم
امیدواریم مخابرات به سرنوشت صدرا دچار نشه
دست شما درد نکنه
موفق باشی
 

یک سهامدار

Member
کاربر فعال
به گزارش وزارت ارتباطات وي اظهارداشت: از آن جا كه بك بون و تمام شبكه‌هاي اصلي نظير فيبر نوري، شبكه ماكروويو ، ايستگاه‌هاي زميني و امكانات ماهواره‌اي در دست شركت زيرساخت باقي مي‌ماند، مخابرات و ديگر اپراتورها در ازاي گرفتن هر نوع سرويس، بايد مبلغ آن را به زيرساخت بپردازد.
اینجای قضیه بودار نیست؟ قضیه چیه؟ اصل کاری رو که برای خودشون نگه داشتند.
 

لموئل گالیور

Very Good Member
کاربر فعال
اینجای قضیه بودار نیست؟ قضیه چیه؟ اصل کاری رو که برای خودشون نگه داشتند.

پس چی خیال کردی؟

تازه با وجودی که اصل مطلب پیش حودشون میمونه ببین سر فرعش چه سر و کله ای خواهند کست.

دولت مهرورز را دارید که.

لیاقت ملت فراتر از این حرفهاست.

چرا رئیسجمهور فقط شعار و وعده سر خرمن میدهد که ما بهترینها را برای ملتمان میخواهیم و انرژس هسته ای حق مسلم ماست ولی اینجا هسته اصلی و قسمت سود آور را برای خودش نگه میدارد!!!

این رسم جوانمردی نیست.

حالا بگذریم از مهورزی این کلا شرعی ها.

اگر مال ملت است همه اش را خصوصی بفرمایید.
اگر خیر همه اش را دولتی نگه دارید.

ملت ما حق عبور از روی خط عابر پیاده را ندارند.
همان خطهای سفید وسط خیابان.

چه حقی چه کشکی چه وعده وعیدی.

از ما که گذشت.

این جام تهی را تو بنوش.
 

یک سهامدار

Member
کاربر فعال
پس چی خیال کردی؟

تازه با وجودی که اصل مطلب پیش حودشون میمونه ببین سر فرعش چه سر و کله ای خواهند کست.

دولت مهرورز را دارید که.

لیاقت ملت فراتر از این حرفهاست.

چرا رئیسجمهور فقط شعار و وعده سر خرمن میدهد که ما بهترینها را برای ملتمان میخواهیم و انرژس هسته ای حق مسلم ماست ولی اینجا هسته اصلی و قسمت سود آور را برای خودش نگه میدارد!!!

این رسم جوانمردی نیست.

حالا بگذریم از مهورزی این کلا شرعی ها.

اگر مال ملت است همه اش را خصوصی بفرمایید.
اگر خیر همه اش را دولتی نگه دارید.

ملت ما حق عبور از روی خط عابر پیاده را ندارند.
همان خطهای سفید وسط خیابان.

چه حقی چه کشکی چه وعده وعیدی.

از ما که گذشت.

این جام تهی را تو بنوش.
به نظر من کل اصل 44 بوداره! اینا که عاشق چشم و ابروی مردم نیستن که ! اهدافی دارن که زمان اونها رو برملا میکنه.
از سودده هایی مثل فولاد و مس و کشتی و شاید مخابرات و بانکها شروع میکنن تا دون بپاشن بعد یــــواش یــــواش بنجلا رو میکنن تو پاچه مردم. حالا مونده تا چند صد تا شرکت اصل 44 ی دیگه رو بندازن.
 

مرصاد

Member
عضو تازه
به نظر من کل اصل 44 بوداره! اینا که عاشق چشم و ابروی مردم نیستن که ! اهدافی دارن که زمان اونها رو برملا میکنه.
از سودده هایی مثل فولاد و مس و کشتی و شاید مخابرات و بانکها شروع میکنن تا دون بپاشن بعد یــــواش یــــواش بنجلا رو میکنن تو پاچه مردم. حالا مونده تا چند صد تا شرکت اصل 44 ی دیگه رو بندازن.
همه چیز اینا بوداره فقط بوی گندش وقتی در میاد که دیگه نمیشه کاری کرد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
وزارت ارتباطات: «مخابرات» پرطرفدار است

«مخابرات» در ازاي دريافت خدمات، هزينه آن را به «زيرساخت» مي‌دهد
فارس- معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني وزارت ارتباطات سهام مخابرات را از جمله سهام‌هاي پرطرفدار دانست و گفت: شركت‌هاي مخابراتي در دنيا، از پردرآمدترين شركت‌ها بوده و در بورس همواره بالاترين رقم‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.خواجه‌پور با بيان اينكه اگر مردم سهام مخابرات را بخرند، قطعا از سودش بهره‌مند مي‌شوند، گفت: خصوصي‌سازي شيوه‌اي نو در اداره كشور است و بايد در نظر داشت، اين يك مشاركت عمومي است، اما مساله اصلي اطلاع‌رساني و فرهنگ‌سازي است.
وي در خصوص قيمت سهام مخابرات افزود: اين كار تخصصي است و طبق قانون، وزارت‌خانه نمي‌تواند هيچ‌گونه پيشنهادي داشته باشد؛ چرا كه تشخيص قيمت پايه، دشوار و تخصصي بوده و بر عهده ديگر نهادها است و ما تلاش مي‌كنيم طبق روند قانوني آن جلو رفته و تابع نظر مراكز تصميم‌گيري باشيم.
خواجه‌پور گفت: بايد در نظر داشت هر چه خدمات پيشرفته‌تر در اختيار مردم قرار گيرد از بار هزينه‌هاي دولت بيشتر كاسته مي‌شود.
به گزارش وزارت ارتباطات وي اظهار داشت: از آن جا كه بك بون و تمام شبكه‌هاي اصلي نظير فيبر نوري، شبكه ماكروويو، ايستگاه‌هاي زميني و امكانات ماهواره‌اي در دست شركت زيرساخت باقي مي‌ماند، مخابرات و ديگر اپراتورها در ازاي گرفتن هر نوع سرويس، بايد مبلغ آن را به زيرساخت بپردازد.
 

پورزند

Very Good Member
کاربر فعال
مدير عامل شرکت مخابرات ايران خبر داد:
ورود مخابرات به تابلوي بورس


شرکت مخابرات ايران در تابلو اول بورس وارد شد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهندس فيضي - مدير عامل شرکت مخابرات ايران - با بيان اين مطلب اظهار كرد: از زمان فروش سهام به ما اطلاعي نداده‌اند اما وقتي روي تابلوي بورس آمد يعني انجام مي‌شود.

وي با اشاره به پرسش‌هاي طرح شده در اين خصوص افزود: در سه مورد نظر سازمان حسابرسي را خواسته‌اند که بايد جواب آن‌ها را سريع بدهند. اين موارد شامل تعهدهاي گذشته شرکت، افزايش سرمايه و پيش‌بيني سود سال 87 است.

مدير عامل شرکت مخابرات ايران خاطر نشان کرد: حسابرس بايد در رابطه با پيش‌بيني سود سال 87 و افزايش سرمايه که اتفاق افتاده بررسي و اعلام نظر کند.

وي همچنين در زمينه خريد سهام مازاد کارکنان اظهار كرد: ازطرف مخابرات هيچ شرکت کارگزاري انتخاب نشده است و کارکنان مي‌توانند به صورت انفرادي عمل کنند.
 
بالا