آپشن سکه

MST7075

Member
کاربر فعال
عضو تازه
سلام ذوستان من با ایزی تریدر مدتی است خرید و فروش میکنم لطفا در مورد خرید و فروش سکه راهنمایی فرمایید با تشکر

MNB1984

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
متاسفانه مشکلی که در معاملات آپشن وجود داره عمق کم بازاره...
نمیشه به تعداد بالا پوزیش گرفت...
باز پوت آپشن ها بهتره..کال آپشن یجورایی تعطیله!!!
یه نگاه به تابلو بندازید!!!
کاش کاری کنند که تعداد معاملات مثل آتی سکه بالا بره..
آخه زعفران به چه درد آپشن میخوره؟؟!!!
دو هفته مشغولیم بیشتر از 4 قرارداد نشد پوزیشن بگیریم!!!

Capture.JPG

MNB1984

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام و درود
من امروز آفست شدم و قرادادها رو با 100 درصد سود بستم...
فکر کنم چند نفری اومدن تو آپشن...
بنظرم با رعایت ریسک پول گرفتن شورت کال اپشن مناسب باشه...
احتمالا جو این جمعه سیاه بخوابه...
قسمت پوت آپشن هم که کلن تعطیله!!!!
Capture.JPG

navid35

Very Good Member
کاربر فعال
سکه به نظرم اشباع شده و بانک کار گشایی هم عملکرد خوبی در فروش های قبلی نداشت و سبب امنیتی شدن سکه شد

تپکو را جمع کنید نمودار تکنیکال
پایان اصلاح را نشان می دهد

Ar.H

Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
سکه اشباع شده تپکو رو جمع کنیم؟

MNB1984

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
بنظرم فاند طلا رو به بالاست...
فقط از تکنیکال استفاده کردن درست نیست در تحلیل ارز و طلا...

در مورد تپکو نظری ندارم بدم چون بررسی نکردم....
نکته بعد معاملات آپشن و. آتی که یه جورقماره!!!!!
بنظرم طلا و سکه و ارز افزایشیه....
البته نه اینکه سود کنیمبلکه سرمایه امون حفظ بشه..,
ریسک ریال بالاست

MNB1984

Very Good Member
کاربر فعال
عضو تازه
با سلام و درود
با توجه به پوکیده شدن بعضی فروم ها تحلیل سکه و طلا رو اینجا ادامه میدم
با توجه به مسئله کرونا در سطح جهانی و کاهش قیمت نفت و همچنین فشار کسر درآمد مالیاتی دولت بخاطر کاهش رشته های کاری خدماتی و خرد که 25 درصد مشاعل ایران رو درگیر میکنه و همچنین هزینه بالای کرونا روی دوش دولت انتظار افزایش قیمت دلار در ماههای آینده خواهد رفت..
در شرایط کنونی بنظر مهمترین کار دولت برای تامین بودجه استقراض از بانک مرکزی می باشد.. که خود سبب گردش پول بیشتر خواهد شد...
با توجه به محکم شدم قیمت سکه در حوالی 6 میلیون تومان و ادامه روند استراحت زمانی با رعایت حد ضرر مناسب میتوان روی پوزیشن خرید سکه به هدف 7 میلیون در طی ماههای آتی اقدام نمود
پرسود باشید

24/12/98MNB

Rahman2018

Member
عضو تازه
با توجه به رشد نرخ تورم در کشور، همواره مردم دنبال مکانی برای سرمایه گذاری هستند تا ضمن حفظ ارزش پول خود، بتوانند از وجوه سرمایه گذاری شده، سود کسب کنند. بازار بورس یکی از اهداف سرمایه‌گذاران جهت سرمایه گذاری پولشان است؛ اما باید توجه کرد که افراد با خرید سهام شرکت‌های مختلف، تنها هنگام رشد قیمت‌ها می‌توانند سود به دست آورند و اگر روند بازار بورسِ سهام نزولی شود، سرمایه گذاران با زیان مواجه خواهند شد. در واقع افت قیمت سهام در بازار بورس مهم‌ترین دغدغه‌ی سرمایه‌گذاران بورسی است.

اما آیا می‌توان جلوی زیان سرمایه گذاری در بورس را گرفت؟
آیا می‌توانیم در زمان ریزش بازار نیز سود کسب کنیم؟

پاسخ این سؤال‌ها ابزارهای نوین مالی در بورس است که می‌تواند این مشکل سرمایه گذاران را حل کند. ابزارهای مالی نوین مانند قراردادهای مشتقه، راه‌حلی مناسب برای حفظ سرمایه افراد سرمایه‌گذار در شرایط نزولی بازار است. ابزارهای مشتقه به دلیل ماهیت تعهدی خود (دوطرفه بودن) در شرایط بازار نزولی نیز بستر سودآوری را برای سرمایه گذاران فراهم می‌سازند و یا به‌عنوان ابزاری جهت پوشش ریسکِ کاهشِ قیمت، عمل می‌نمایند. دو نوع ابزار مشتقه در بازار بورس قابل‌استفاده است:

۱- قراردادهای آتی
۲- قراردادهای اختیار معامله

Rahman2018

Member
عضو تازه
بازار اختیار معامله (آپشن) سکه طلا و سهام که از سال گذشته به ابزارهای مشتقه معاملاتی بازارهای مالی ایران پیوست، فرصتی استثنایی برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا با تدوین استراتژی‌های متناسب با ریسک‌پذیری خود، به کسب سود بپردازند. اختیار معامله را می‌توان مهم‌ترین مکمل برای بازار آتی سکه و سهام و کاربردی‌ترین ابزار پوشش‌دهنده ریسک این دسته از دارایی‌ها دانست. برای نمونه، تطابق سررسیدهای اختیار معامله با آتی این امکان را فراهم می‌کند تا با پیاده‌سازی ده‌ها استراتژی متنوع، هم ریسک موقعیت‌های اخذشده در بازار آتی را کاهش داد و هم با تحلیل صحیح از روند بازار و تغییر نوسانات، روش‌های متنوعی برای اخذ بازدهی مطلوب بکار گرفت

بالا