آموزش الیوت به سبک گلن نیلی

Goldenpips

Very Good Member
کاربر فعال
درود جناب آقاي حاجيلو ...
من مايل بودم دوره رو شرکت کنم ... منتهي اطلاعات اوليه ي کمي دارم ... البته قبلاً ماينر کار کردم ... اما در اين مورد کتابش رو دارم که تا الان موفق نشدم تا فصل 2 بيشتر پيش برم ...
چطور ميتونم تو کلاساتون شرکت کنم ؟
من از مشهد هستم ... کلاسا اينترنتيه؟
تو پیام خصوصی نشد بفرستم , اینجا فرستادم ... اگر نظم تاپیک بهم میخوره پاک کنید ...
ممنونم

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
کلاسها اینترنتی هست، به صورت تکست

نرم افزار تلگرام برای PC یا گوشی دانلود کنید وبا نصب اون شماره شما در نرم افزار ریجستر می شود، بعد از اون شماره تماستون را برای من ارسال کنید تا شما را به لیست کلاس اضافه کنم.

در غیر این صورت می توانید به صورت آفلاین مطالب کلاس را در تاپیک دنبال کنید و سوالی داشتید هم همین جا بپرسید.

ایمیل من

hajilo137@gmail.com

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
دوستانی به دلیل اینکه کلاس ها به حد نصاب نرسید تصمیم گرفتم ارائه کلاسی مطالب را فعلا کنسل کنم. ولی به دلیل اینکه هیچکاری نباید عبس باشه و بی دلیل ارائه مطالب در تاپیک ادامه پیدا خواهد کرد، کسانی که علاقه دارد الیوت گلن نلی را یاد بگیرند می توانند هر روز مقداری از مطالب را در این تاپیک دریافت کنند و تمرین نمایند اگر سوال و پرسشی هم بود در همین تاپیک بپرسند.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
[FONT=&quot]فصل 5[/FONT]​
[FONT=&quot]ملاحضات مرکزی[/FONT]​
[FONT=&quot] در این فصل به معرفی ساختار الگوی ها شتابی و اصلاحی می پردازیم، که در هر بخشی ابتدا به معرفی قوانین ضروری ساختار و بعد قوانین مشروط می پردازیم برای تکمیل بخش به نقطه تفکیک الگوها می رسیم که از دید کانال بندی و نسبت های فیبوناچی باید بررسی شود در انتهای هر بخش بحث درجه را پیش خواهیم کشید، در هر کدام از بخش ها اشکال الگوها آمده است.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]در فصلهای قبل به معرفی تک موج ها پرداختیم، ترکیب تک موج ها به عنوان یک مفهوم ابتدایی سری ساختاری را شکل دادند، اما برای گسترش و پیشرفت در تئوری امواج نیاز به قوانین تخصصی تر هست تا بتوانیم فرق بین الگوی های شتابی و اصلاحی را درک کنیم.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]الیوت در بررسی و معرفی اشکال تئوری خود از ساختارهای تکراری و بسیار انتزاعی استفاده می کرد. (شکل زیر) این نقص باعث می شود که کارآموزان واقعا ندانند ساختارهای شتابی و اصلاحی که بسیار زیاد و متنوع هستند به چه شکلی می باشند. [/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]در این فصل به معرفی خصوصیات الگوی های شتابی و اصلاحی می پردازیم و نمای شماتیک آنرا هم قرار می دهیم تا مبتدیان بتوانند با استفاده از آن به کاربرد واقعی از تئوری در بازار برسند.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]ساختار بسا موج ها[/FONT]​
[FONT=&quot]بسا موج ها یا شتابی هستند و یا اصلاحی در فصل قبل تنها سری ساختاری را معرفی کردیم اما نگفتیم این سری ساختاری تحت چه قوانینی جمع می شوند! اما حالا نوبت به معرفی این قانونها و جدا سازی الگوی ها شتابی و اصلاحی است.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]شتابدارها[/FONT]​
[FONT=&quot]ماهیت الگوی های شتابدار دارای خواصی هست که باعث می شوند با دانستن این خصوصیت ها به راحتی تک موج های را در این الگوها جمع ببندیم و یا حذف کنیم. این قوانین به قوانین ضروری ساختار شتابی معروف هستند.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]قوانین ضروری ساختار[/FONT]​
[FONT=&quot]یک حرکت بازار که کاندیدی برای حرکت شتابی است، حتما باید قوانین زیر را داشته باشد تا بتواند کاندید شتابدار معرفی شود.[/FONT]​
[FONT=&quot]1- [/FONT][FONT=&quot]هر الگوی شتابدار داری 5 بخش است، تک موج یا بالاتر.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]2- [/FONT][FONT=&quot]3 بخش از 5 بخش باید در یک جهت موافق (صعودی و یا نزولی) رانش داشته باشند.[/FONT]​
[FONT=&quot]3- [/FONT][FONT=&quot]بخش 2 هرگز اجازه ندارد بخش 1 را به صورت کامل (100%) بازگشت کند.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]4- [/FONT][FONT=&quot]بخش 3 حتما بلند از بخش 2 است.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]5- [/FONT][FONT=&quot]بخش 4 موافق جهت بخش 2 است ولی اجازه ندارد کل بخش 3 را کامل برگشت کند.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]6- [/FONT][FONT=&quot]بخش 5 تقریبا همیشه بزرگتر از بخش 4 است، ولی اگ بخواهد کوچکتر باشد باید حداقل 38.2% بخش 4 باشد تا بتواند به عنوان بخش 5 لحاظ شود.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]7- [/FONT][FONT=&quot]در مقایسه فاصله عمودی بین بخش های 1 و 3 و 5 بخش سوم نمی توانند کوچکترین بخش باشد.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]اگر حتی یکی از قوانین ضروری ساختار امواج شتابی رعایت نشده باشد، سری امواج مورد بررسی دارای ماهیت اصلاحی است، مگر اینکه گروه موج ها به درستی تجمیع نشده باشند. (نقص در بررسی توسط تحلیلگر)[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]اعمال در حرکت بازار[/FONT]​
[FONT=&quot]قوانین ضروری ساختار حیاتی ترین قوانین تئوری الیوت هستند، بنابراین تا زمانی که در آن به خوبی تسلط پیدا نکرده اید، نباید به سراغ ادامه تئوری موجی بروید، در شکل زیر 2-5 ساختار های 5 تایی متفاوتی قرار داده شده است، که هر کدام را باید با قوانین ضروری ساختارهای شتابی (5تایی) بررسی کرد.

[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot]A [/FONT][FONT=&quot] به دلیل رد کردن قانون 3 الگوی شتابی نیست.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot]B [/FONT][FONT=&quot] هیچ یک از قوانین ضروری ساختار را رد نکرده بنابراین احتمالا یک الگوی شتابی است.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot]C[/FONT][FONT=&quot] همچنین[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot] D[/FONT][FONT=&quot] 4 بخشی است و قانون یک را نقص کرده.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot]E [/FONT][FONT=&quot] قانون 7 را نقص کرده پس شتابی نیست.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل[/FONT][FONT=&quot] F[/FONT][FONT=&quot] همه قوانین را رعایت کرده[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot]G[/FONT][FONT=&quot] قانونی 5 را شکسته و بخش 4 تمام بخش 3 را بازگشت کرده.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot] H , I[/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot] J[/FONT][FONT=&quot] همه قوانین ضروری را رعایت کرده اند پس می توانند شتابی لحاظ شوند.[/FONT]​
[FONT=&quot]شکل [/FONT][FONT=&quot] K [/FONT][FONT=&quot] همه قوانین را رعایت کرده به غیر اینکه بخش 3 نتوانسته به بالای کف 2 نفود کند.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]قانون امتداد[/FONT]​
[FONT=&quot]این قانون معروف به آزمون لیتموس تئوری موجی الیوت است، در هر الگوی شتابی یک موج رانشی بلندتر از بقیه امواج است، به وسیله این آزمون می توان کاندیدهایی که قوانین ضروری ساختار را نقص نکرده اند را به خوبی پالایش کرد و الگوهای حقیقی شتابی را از بدلی (اصلاحی) جدا نمود.[/FONT]​
[FONT=&quot]پس با توجه به قوانین ضروری ساختار و آزمون امتداد حالا باید شما یک گروه 5 تایی داشته باشید (یا بیشتر از 5 تا) که یکی از امواج رانشی آن کاندید امتداد است. [/FONT]​
[FONT=&quot]یک کاندید امتداد در الگوی شتابی باید از نظر قیمتی حداقل 161.8% از موج قبل از خود بلند تر باشد.[/FONT]​
[FONT=&quot]اگر کاندید ما از قوانین ضروری ساختار و قانون امتداد جان سالم به در برد می توان به بررسی بقیه ملزومات شتابی پرداخت در غیر این صورت کاندید اصلاحی است.[/FONT]​
[FONT=&quot]قانون امتداد 2 استثنا مهم دارد:[/FONT]​
[FONT=&quot]1- [/FONT][FONT=&quot]وقتی بخش اول رانش بلندترین بخش باشد و به عبارت دیگر امتداد یافته باشد، ممکن است، اندکی کمتر از 161.8% بخش 3 باشد، ولی سومین بخش نمی تواند بالای 61.8% بالای انتهای اولی خاتمه یابد. [/FONT][FONT=&quot]PRICE EXPANSION RATIO[/FONT]​
[FONT=&quot]2- [/FONT][FONT=&quot]در الگوی شتابدار ترمینال با امتداد موج 3 استثنا داریم، یعنی موج 3 بلندترین است ولی بیشتر از 161.8% موج یک نیست. (در مورد شتابدارهای ساده و ترمینال بحث مفصل در آینده صورت خواهد گرفت)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]اگر کاندید ما قوانین ضروری ساختار شتابی و قانون امتداد را با دو استثنای آن رعایت کرده بود به بخش بعدی مراجعه می کنیم.[/FONT]​
[FONT=&quot]اکنون می توانیم با الحاق برچسب های پیشرفت مانند 1 و 2 و 3 و 4 و 5 کاندید خود را برای بررسی گروهی وارد تحلیل کنیم.[/FONT]​
[FONT=&quot] [/FONT]​

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
سوال طبق مطالبی که تا اینجا عنوان شده یک چارت از وساپا قرار می دم و یک موج را کاندید شتابی گرفتم کسانی که علاقه مند هستند با دلیل منطق های ارائه شد در همین چند جلسه بگویند کاندید ما قابل قبول هست و یا خیر.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
نمونه سوال بعدی

آیا سری جهت دار کاندید شده می تواند الگوی شتابی باشد؟

راهنمایی برای بررسی این سری باید حتما به تایم ساعتی هم مراجعه کنید، بعد ها که قواعد بیشتری آموختید خواهید فهمید که سری شتابی ها چه ویژگی ها منحصر به فردی دارند که شناسایی آنها با یاد گیری قواعد راحت تر می شود.

Goldenpips

Very Good Member
کاربر فعال
درود جناب آقای حاجیلو ...
متاسفانه من این تاپیک رو دیر دیدم و یکم از کلاس عقبم ...
از درس اول که شناسایی موج هاست شروع کردم و بعداً به سراغ مطالعه ی فصل 1 و 2 و مطالعه ی کتاب میرم و فعلاً سعی میکنم خودم رو به کلاس برسونم .
شناسایی تک موج های دلار استرالیا به دلار آمریکا تایم روزانه
http://www.imageupload.co.uk/images/2014/07/30/Untitled6BiMh.png

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
درود جناب آقای حاجیلو ...
متاسفانه من این تاپیک رو دیر دیدم و یکم از کلاس عقبم ...
از درس اول که شناسایی موج هاست شروع کردم و بعداً به سراغ مطالعه ی فصل 1 و 2 و مطالعه ی کتاب میرم و فعلاً سعی میکنم خودم رو به کلاس برسونم .
شناسایی تک موج های دلار استرالیا به دلار آمریکا تایم روزانه
http://www.imageupload.co.uk/images/2014/07/30/Untitled6BiMh.png
سلام، شکل قرار داده شده اشکلات زیاد هست، به برخی از آنها اشاره می کنم

1- تک موج شناسایی شده به عنوان موج یک خودش 5 تک موج هست، تمام تک موج ها در مرحله وقایع نگاری به درستی شمارش شوند تا بتوانیم به مرحله بعدی برویم تا برسیم به شناسایی الگوهای الیوت، مثلا همین گروه موج شماره 1 شما کاندید یک دبل زیگزاگ هست که در فصل ها بعد به آن خواهیم رسید.

2- تک موج شناسایی شده 6 طبق جنبه 2 قانون خنثایی می تواند یک و یا 3 تک موج باشد، این را باید حتما باید در نظر گرفت مثلا با یک علامت استار نشان بدهیم تا بعدها هنگام فشرده سازی الگوها اگر نیاز بود یکی از دو راه را انتخاب کنیم.

3- حتما شمایی که نشان می دهید حدود (روزانه ) 90 کندلی باشد که به صورت چشمی بتوان در مورد زاویه 45 اظهار نظر کرد. یا ضریبی از 90 کندل

4- تک موج شماره 8 هم می تواند 3 تک موج باشد و باید استار داشته باشد. اما اگر موج خنثی دو واحد زمانی و بیشتر دارد حتما به صورت 3 تک نموج مسقل شمارش کنید و اصلا استار هم نگذارید.

5- تک موج شماره 13 طبق جنبه 1 قانون خنثایی کف به کف بالاتر منقل می شود.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
چارت 90 کندلی نیست بنابراین در مورد زاویه 45 به صورت چشمی نتوان اظهار نظر کرد.

1- موج شماره 39 طبق جنبه 1 قانون خنثایی سقف می تواند به سقف پایین تر منتقل شود، به شرطی که تک موج بعد زاویه کمتر از 45 درجه داشته باشد( نما 90 کندلی نیست)

2- تک موج 47 و 49 و 67 و 74 می توان 3 تک موج فرض کرد.

3- تک موج 64 حتما باید 3 تک موج فرض شود چون تک موج میانی خلاف جهت است.

4- تک موج 71 سقف به سقف پایین تر منتقل می شود.

5- بین تک موج 72 و 73 سه تک موج وجود دارد، شناسایی الگوی آن بسته به تایم پایین تر راحت تر است.(می تواند فلت باشد)

6- تک موج 74 می تواند کف به کف بالاتر منتقل شود به شرطی که شرط 61.8% بازگشت بیشتر تک موج بعدی انجام شده باشد.

پیشنهاد می کنم برای تمرین از نمودارهای سهام استفاده کنید و یا cfd ها بعد کالا و در نهایت جفت ارزها، جفت ارزها به دلیل خصوصیات تقابل نیروهای دو اقتصاد شمارش های بسیار پیچیده دارند و برای تمرین و کارآموزی مناسب نیستند.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
آموزش الیوت به سبک نلی را به 3 قسمت عمده تقسیم کردم

1- بخش مقدماتی شامل فصل های 1 تا 4
2- بخش متوسطه شامل فصل های 5 تا 9
3- بخش پیشرفته شامل فصل های 10 تا 12

تا به اینجا بخش مقدماتی تمام شده، طرح درس طوری بوده که بسیاری از قسمت های تئوریکال حذف شده و مطالعه آن به عهده دانشجو می باشد، در اولین فرصت جزوه قسمت مقدماتی به صورت pdf در همین تاپیک ارائه خواهد شد با ذکر مثال های مناسب و متعدد تا علاقه مندان منبعی درخور برای درک اصول اولیه داشته باشند.

اکنون وارد بخش مقدماتی شده ایم. این قسمت شامل مطالب کاربردی به همراه مثالهای فصل های 5 تا 9 هست، فردی که می خواهد تئوری الیوت را عملی کند باید بخش مقدماتی را به خوب آموزش دیده باشد، بعد از آن با طی کردن دوره متوسطه عملا می تواند گام به دنیای حرفه ای تحلیل تکنیکال علمی بگذارد.

دوره پیشرفته صرفا زمانی ارائه خواهد شد که افرادی باشند که حداقل دوره متوسطه را درک کرده باشند و از آن به صورت ابزاری بهره ببرند و علاقه داشته باشند به نوک قله تحلیل این سبک دست یازی نمایند.

Goldenpips

Very Good Member
کاربر فعال
چارت 90 کندلی نیست بنابراین در مورد زاویه 45 به صورت چشمی نتوان اظهار نظر کرد.

1- موج شماره 39 طبق جنبه 1 قانون خنثایی سقف می تواند به سقف پایین تر منتقل شود، به شرطی که تک موج بعد زاویه کمتر از 45 درجه داشته باشد( نما 90 کندلی نیست)

2- تک موج 47 و 49 و 67 و 74 می توان 3 تک موج فرض کرد.

3- تک موج 64 حتما باید 3 تک موج فرض شود چون تک موج میانی خلاف جهت است.

4- تک موج 71 سقف به سقف پایین تر منتقل می شود.

5- بین تک موج 72 و 73 سه تک موج وجود دارد، شناسایی الگوی آن بسته به تایم پایین تر راحت تر است.(می تواند فلت باشد)

6- تک موج 74 می تواند کف به کف بالاتر منتقل شود به شرطی که شرط 61.8% بازگشت بیشتر تک موج بعدی انجام شده باشد.

پیشنهاد می کنم برای تمرین از نمودارهای سهام استفاده کنید و یا cfd ها بعد کالا و در نهایت جفت ارزها، جفت ارزها به دلیل خصوصیات تقابل نیروهای دو اقتصاد شمارش های بسیار پیچیده دارند و برای تمرین و کارآموزی مناسب نیستند.
ممنون بابت توضیحات کاملتون ... یه دنیا ممنون
من چند تا سهام و کالا رو تحلیل میکنم خدمتتون ارائه میکنم تا زودتر از بخش مقدماتی بگذرم و بتونم کتاب رو هم تو این 4 فصل یک مروری بکنم .
سعی میکنم تا فردا شب چند تا چارت رو واکاوی کنم! بازم بابت وقت و زحمتی که میکشید سپاسگزارم .
همیشه خوب و خوش باشید

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
سوال طبق مطالبی که تا اینجا عنوان شده یک چارت از وساپا قرار می دم و یک موج را کاندید شتابی گرفتم کسانی که علاقه مند هستند با دلیل منطق های ارائه شد در همین چند جلسه بگویند کاندید ما قابل قبول هست و یا خیر.

این کاندید شتابی تمام قوانین ضروری ساختار را دار می باشد، در مورد قانون امتداد موج 3 به نزدیکی 161.8 موج یک می رسد بنابراین با داده های آموخته شده این کاندید شک بر انگیز است و باید برای تایید یا رد آن آزمون های بعدی را به کار برد تا به اطمینان رسید، ولی یک راحل سریع استفاده از تایم پایین تر برای شناسایی رفتار امواج رانشی و اصلاحی کاندید است.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
نمونه سوال بعدی

این کاندید قوانین ضروری ساختار را رعایت کرده ولی در فیلتر قانون امتداد رد شده است، زیرا موج 5 که بلندترین موج رانشی هست، نتوانسته به حداقل 161.8% موج رانشی قبل یعنی 3 برسد، گرچه رانش 3 بیش از 161.8% موج 1 است، اما بلندترین موج سری 5 است که نتوانسته حداقل 161.8% برسد.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
نمونه سوال بعدی

آیا سری جهت دار کاندید شده می تواند الگوی شتابی باشد؟

راهنمایی برای بررسی این سری باید حتما به تایم ساعتی هم مراجعه کنید، بعد ها که قواعد بیشتری آموختید خواهید فهمید که سری شتابی ها چه ویژگی ها منحصر به فردی دارند که شناسایی آنها با یاد گیری قواعد راحت تر می شود.

اصول شکل گرفته در کتاب نلی تا حدودی در روش ها و سبک های دیگر الیوت وجود دارد ولی با نسبت ها یکی پایین و یا بالاتر، به تجربه دریافت اصول این کتاب در بازارهای کارا خیلی کاربردی تر از بازارهایی با عمق کم هست، مثلا در بازار معاملات آتی سهام که بسیاری طبق اصول تکنیکال خرید و فروش می کنند سبک نلی دست بالاتر را دارد.

من در بررسی امواج زیادی فهمیدم که گاهی باید انعطاف پذیری نشان داد، آزمون امتداد که قید 161.8% موج رانشی قبلی را عنوان می کند می تواند یک درجه پایین تر یعنی 138.2% نیز معیار باشد به شرطی که در تایم پایین تر رفتار اصلاحی مشاهده نشود و تمام قوانین ضروری را تایید کند و از آزمون های بعدی سربلند بیرون آید.

سمگا با در نظر گرفتن پیشنهاد نگارنده می تواند کاندید شتابی باقی بماند.

محمد حاجیلو

Member
کاربر فعال
سلام خدمت دوستان

طبق قولی که داده بودم، جزوه دوره آموزش مقدماتی استادی در الیوت را آماده کردم

http://www.4shared.com/office/ksrlKpjVba/__online.html

اگر غلط املائی داره اشاره کنید تا تصحیح کنم، کمی سریع نگارش شده اما کلیات و جزئیات گفته شده و این بستگی به شما داره که با تمرین در چارت های مختلف مهارت لازم را کسب کنید.

موفق باشید.

mehdip

Member
عضو تازه
ممنون اقاي حاجيلو
مي خواستم بپرسم اين پست و ادامه ميدين ايشالله ديگه...
چون به شخصه دوست دارم ياد بگيرم و استفاده کنم
شتيد پست نزارم و لي همه مطالبتون رو دنبال مي کنم
باز هم ممنون واسه اشتراک گذاري ....
خسته نباشيد ...

بالا