آقاي مددي

شروع موضوع توسط كم ريسك ‏15 آگوست 2004 در انجمن تالار گفتمان بورس

• ربات تلگرامی بورس گرام

قیمت لحظه‌ای و نمودار سهام مورد نظرتون رو دریافت کنید و با ایجاد دیدبان شخصی، از صف خرید و فروش سهام خود باخبر شوید.

1. كم ريسك

كم ريسك New Member کاربر فعال

سلام > گفته ايد اين هفته سهامهاي صدرا - مداران- تايرا - وصندوق - وملت و بهمن را جهت خريد توصيه ميكنيد لطفا اگر امكان دارد اطلاعات بيشتري در باره اين سهمها بيان نماييد

2. علي مددي

علي مددي New Member کاربر فعال

ظهر به خير

سلام :
    كم ريسك عزيز: براي شما ( با اين نام زيبايتان) كه اصلا نظري و پيشنهادي ندارم!! :D
    اما به دوستان عزيز هم نميگويم كه بخرند. در تاپيك خودم بيشتر توضيح دادم . گفتم كه سهام خوبي وجود دارند كه ميتوان روي آنها كار كرد. فقط اگر قصد ماندن داريد ادامه ميدهيم وگرنه كه ....
    ضمنا اين سهام كه نام برده ام ( البته وساخت را جا انداخته ام) سهامي هستند كه طبق تجارب و با بررسي وضعيت نسبي آنها خيلي راحت پي ميبريم كه قيمتهاي فعلي آنها بسيار ارزنده بوده و شايد در آينده اي نه چندان دور بازدهي فوق العاده اي داشته باشند. وگرنه كه نام بردن از كربن ( كه خودم آنرا دارم ) و سهامي اينچنيني شايد كار ساده تري باشد. ضمنا بنده كلا با توصيه مستقيم خريد مخالفم بلكه دوست دارم بيشتر خود عزيزان بررسي فرمايند. اما نظر بنده همين بود كه عرض كردم. يادمان نرود كه بعضي از سهام خيلي زياد رشد كرده اند و در يك بازار منفي همانها زودتر نزول خواهند كرد. به هرحال تصميم باشماست. اما اگر اطلاعات خاصي مد نظر شماست ( چه اين سهام يا سهام ديگر) لطفا با ذكر نام و نوع اطلاعات درخواستي موضوع را بفرماييد تا بنده و ديگر دوستان در حد توان خود در خدمت باشيم.
    به هرحال سهم خوب زياد است. اول تصميم بگيريم كه هستيم يا خير.
    خب بيشتر وقت شما را نگيرم. و يك نكته :
    چه اتفاقي افتاده كه صدراي با صف خريد چند ميليوني چند هفته پيش با قيمت حدود 2200 تومان اينك كمتر از 1700 تومان است. مگر فاز 15 و 16 را برده بود كه حالا......؟
    مداران روزي كه باز شده و صف خريد داشت كه اصلا صحبت از قرارداد كارت بنزين نبود و همه به قرارداد سپه ( آنهم با احتمال و شايد و اما ) اشاره ميكردند. حالا خبري شده ؟ ( شايد شده ولي من و شما كه هنوز نميدانيم).
    ونفت كه ديروز اول صبح هم صف خريد داشت يا حداقل مثبت 5 درصد را خورده بود چه شده كه .........؟
    وملت و وساخت و وصندوق چطور؟ ( البته ميشود چيزهايي گفت اما ....)
    راستي مگر بهمن كار بدي كرده كه روز اول با آن قيمتهاي طلايي باز شد و اينك .....؟
    به گازلوله و درخواستهاي چند ميليوني و بقيه سهام نميپردازم.
    باز ميگويم اگر ( اگر) قصد ماندن داريد بهترين فرصت براي اصلاح سبد است. اين عرض بنده را فراموش نكنيد.

3. كم ريسك

كم ريسك New Member کاربر فعال

ما هميشه هستيم

اين نوسانات را ما زياد در بورس ديده ايم و ما هميشه در اين بازار هستيم . شايد برخي زمانها با منفي شدن بازار برخي سهامها را بفروشيم و منتظر بمانيم تا سهامهاي ديگري رابا درصدهاي منفي بخريم اما بدانيد تا بورس هست ما هم هستيم . همه دوستان ببخشيد اما كوته فكري است اگر كسي فكر كند سهامها مثلا 20 روز هرروز منفي خواهد خورد يعني مثلا صدرا 800 تومان - غدير 250 تومان و..... خواهد شد . ماهميشه بحرانهايي خواهيم داشت اما بدانيد تنها ما نيستيم كه در اين بازار هستيم و ما قطره اي از اين اقيانوس هستيم .بطور خلاصه اقتصاد كشور به اين بازار وصل شده است بنابراين اجبارا هميشه أنرا پابرجا خواهند داشت. البته ما كه كوتاه مدت عمل ميكنيم بايد زمانهاي فروش يا خريد مناسب را پيش بيني كنيم تا سود بيشتري ببريم. اما بدانيد هميشه اين بازار هست و بنابراين ماهم هميشه هستيم.