آذریت (ساذری)

mojbaz

New Member
کاربر فعال
با سلام
دوستان می خواستم سهم آذریت رو اینجا در موردش صحبت کنیم
آذریت الان تو کف فیمتی معامله مبشه و از حدود 1 سال پیش قیمت های ریز 600 رو ندیده. دیروز و امروز خریدارهای پر و پا قرصی داشت طوری که دیروز 30000 سهم و امروز 125000 سهم معامله شده و با توجه به حمایتی که امروز رو 640 شد به نظر می رسه سهم در وضعیت برگشت قرار داره. البته باید توجه داشته باشید که آذریت سه سهم کوچک با حجم مبنای کم (4800) هست که فقط تو این دو روز 2.5 درصد کل شرکت جابه جا شده و با توجه به بازه 4 درصدی معاملات به نظر برای خرید جالبه.

در ضمن از نظر تکنیکال سهم امروز خظ کف کانال 1 ساله خودش رو لمس کرد. بعدا یه تحلیل از ساذری براتون میذارم.

از اساتید و دوستان خواهش می کنم تا اون موقع در مورد فاتدامنتال سهم صحبت کنید...

mojbaz

New Member
کاربر فعال
تحلیل آذریت (ساذری)

سلام دوستان
الوعده وفا...
اگه بخواهيم بررسي اوليه اي رو نمودار قيمت و تاريخچه آذريت داشته باشيم مي بينيم که اين سهم پس از بعد از مجمع 87 به لطف ساتاي عزيز با قيمت جالب و عجيب و غريب 450 تومان باز شد! سهمي که حوالي 180 تومان اي پي اس برا سال 88 اعلام کرده بود و حتي گفته مي شد که مي تونه بالاي 200 تومان هم بسازه. ولي دوستان ساتايي اجازه ندادن که سهم بريزه!! و تا مي تونستند سهم مفت خريدند و قيمت سهم يک نفس رفت بالا تا 770 تومان! بعد از اون به اصلاحي صورت گرفت و سهم از حوالي 590-600 تومان دوباره روند صعودي خود رو از سر گرفت. و از همون موقع تا حالا هم قيمت هاي زير 600 رو به خودش نديده. اما برسيم به نمودار. همونطور که مي بينيد روند صعودي سهم کاملاً منطبق بوده بر يک چنگال صعودي (رنگ سبز). که در نهايت قيمت پس نوساناتي که داخل چنگال داشت، در چند روز معاملاتي اخير خط پايين چنگال رو به پايين شکست و در نهايت روز چهار شنبه در قيمت 640 تومان رسيد به خط ماشه که همون خط روند صعودي بسيار ملايم يک ساله سهم است (خط بنفش). اين نقطه همچنين مصادف شد با پول بک قيمت به خط روند موج نزولي قبلي (خط آبي) که چند وقت پيش رو به بالا شکسته شده بود. بنابرين محدوده قيمتي 620-640 حمايت بسيار محکمي برا سهم محسوب مي شد که البته حمايت هاي صورت گرفته در روز 4شنبه و معامله 125000 سهمي (حدود 2 درصد کل شرکت) روي نماد تو قيمت 640 اين رو ثابت کرد.

از طرف ديگر با توجه به اين که آذريت سهم کوچکي هست و معمولا با حجم هاي پايين معامله مي شه، بررسي تاريخچه معاملات با حجم هاي بالا تو يک سال گذشته سهم مي تونه روشنگر حرکت آتي سهم باشه. تو شکل دوم من روزهايي رو که تو اون روزها سهم با حجم بالا و قابل تفکيک با چشم معامله شده رو مشخص کردم. با کمي دقت ميشه ديد که حجم هاي بالا معمولا تو روزهايي اتفاق افتادن که سهم يا تو کف قيمتها بوده (پيکان هاي سبز) و يا تو سقف قيمتي (پيکان هاي قرمز). البته انتظار چنين رابطه اي بين سهم و قيمت رو داشتم چون يکي از نشانه هاي سهم هايي که نقد شوندگي پاييني دارند همين نکته هست. به هر حال با توجه به افت شديد و افراطي قيمت سهم در روزهاي اخير به نظر مي رسه که افزايش حجم روز 4 شنبه گذشته احتمال زياد نويد برگشت سهم در آينده اي نزديک (شايد همين 1شنبه) رو ميده.

همچنين بررسي انديکاتور ممنتوم (شکل سوم) هم نشان ميده که ممنتوم در محدوده 1000- قرار دارد. فاصله گرفتن شديد و افراطي ممنتوم از صفر در جهت منفي نشان دهنده فروشهاي افراطي روي سهم مي باشد و فرصت مناسبي براي خريد. همچنين همونظور که ديده ميشه تو يک سال گذشته انديکاتور ممنتوم از اين حوالي برگشته و اصلي ترين کف هاي قيمتي در اين نواحي تشکيل شدند که تاييد ديگري بر پتانسيل صعود سهم است.

در نهايت پيشبيني ميشه که روز 1شنبه حمايت ها از سهم ادامه داشته باشه و در صورتي که عرضه ها تمام شود بلافاصله صف خريدي تشکيل گردد که هدف اوليه اون همونطور که توشکل 1 هم مشخص کردم 700 تومان مي باشد يعني 10 درصد کوتاه مدت. در صورت شکسته شدن 700 رو به بالا مي توان انتظار افزايش قيمت سهم تا حوالي خط روند نزولي اصلي (خط سفيد) يعني حوالي 780-800 رو داشت.
در نهايت ممنون از اينکه وقت گذاشتين و خوشحاي ميشم نظراتتون رو بدونم.
موفق باشید@};-

babakjan

New Member
کاربر فعال
اگه میخوای ورشکست - بدبخت - بیچاره - بطوری که از کمر بشکنی برو آذریت بخر.
این شرکت ورشکسته است

s0roush

New Member
عضو تازه
این شرکت ورشکسته است
تا به حال چنين تحليلي نديده بودم!! عالي بود!

با اينکه خودم به علت کوچکي سهم؛ آينده مبهم به علت بحث آزبست و از همه مهمتر بازي هاي کثيف ساتا روي سهم خيلي آنرا نمي پسندم اما شرکت هر چه باشد ورشکسته نيست!!! شرکت با 600 ميليون تومان سرمايه براي سال 87؛ نزديک 5 ميليارد تومان سود قابل تقسيم و براي سال 88 هم 3 ميليارد و 400 ميليون تومان سود قابل تقسيم دارد شما به اين شرکت مي گيد ورشکسته؟؟؟ يه تجديد نظري در مطالبتون بفرماييد

mojbaz

New Member
کاربر فعال
این شرکت ورشکسته است
من این سهم رو چهارشنبه رو 640 خریدم دوست من به جای فارسیت درودی که رو 127 فروخته بودم . انشاا... که کمرمون نمیشکنه.
تا به حال چنين تحليلي نديده بودم!! عالي بود!

با اينکه خودم به علت کوچکي سهم؛ آينده مبهم به علت بحث آزبست و از همه مهمتر بازي هاي کثيف ساتا روي سهم خيلي آنرا نمي پسندم اما شرکت هر چه باشد ورشکسته نيست!!! شرکت با 600 ميليون تومان سرمايه براي سال 87؛ نزديک 5 ميليارد تومان سود قابل تقسيم و براي سال 88 هم 3 ميليارد و 400 ميليون تومان سود قابل تقسيم دارد شما به اين شرکت مي گيد ورشکسته؟؟؟ يه تجديد نظري در مطالبتون بفرماييد
ممنون از لطفتون. خوشحال می شم در مورد فاندامنتال سهم بیشتر نظر بدین. دوستان و اساتید دیگه هم همینطور

mojbaz

New Member
کاربر فعال
سلام دوستان...
خوب منتظر شروع معاملات می مونیم تا ببینیم آذریت چکار میکنه...

mojbaz

New Member
کاربر فعال
خوب آذریت برگشت. خدا رو شکر که شرمنده دوستان نشدیم. تحلیل قبلی کماکان معتبر هست.

mojbaz

New Member
کاربر فعال
با توجه به روند معاملاتی امروز و روزهای قبل احتمال شکست مقاومت 700 تومان در معاملات چند روز آینده دور از ذهن نیست و در این صورت مقاومت بعدی می تواند حوالی 770-800 باشد...موفق و پر سود باشید

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
با توجه به روند معاملاتی امروز و روزهای قبل احتمال شکست مقاومت 700 تومان در معاملات چند روز آینده دور از ذهن نیست و در این صورت مقاومت بعدی می تواند حوالی 770-800 باشد...موفق و پر سود باشید
من هم با نظر شما موافقم ولی با اینکه امروز 1 ساعت حدود 50 هزار تا صف خرید داشت ولی صفش داده نشد و این یک نشان خوب برای برگشت سهم به قیمتهای واقعی حدود (800 الی 900 ) هست ...

dirit

New Member
کاربر فعال
اذریت را قول میدهم همین جا با توجه به نیاز بازار به محصولات آذریت به ابالای 800 تومان

maysam

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز خریداران ساذری به مراتب بیشتر بودند تا فروشندگان آن. ولی خریداران صبور بودند و فروشندگان دست پاچه. بهر حال این سهم از کف قیمتی خود به سمت بالا حرکت کرده و بعید است تا قیمت های بالای 700 روند منفی داشته باشد بعبارتی یا مثبت است و یا اینکه تغییر محسوس نمی کند.

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
با سلام خدمت دوستان ساذری :
دیروز تماسی با امور سهام شرکت داشتم و فرمودند که گزارش 3 ماهه تحویل سازمان بورس شده و پوشش هم به نسبت دیگر سهام همگروه خودش خیلی خوبه لطفاً جهت تصدیق با امور سهام شرکت تماس گرفته شود

maysam

Well-Known Member
کاربر فعال
امروز حدود 50000 سهم برای خرید گذاشته بودند ولی فقط 8000 تا سهم برای فروش گذاشته بودند. فروشنده ها از 676 پایین تر نیا مدند. این سهم دو نکته مثبت داره یکی اینکه هم گروه سیمانیها است و مشابه این سهم نظیر سفارود 40 % افزایش داشته است ولی این سهم حرکت خود را شروع هنوز نکرده است. نکته دوم اینکه رشد این سهم با ساختمانیها هم فاز است و ساختمانیها امروز استارت زدند. این سهم در فرصت کوتاهی امکان رسیدن به نرخ 780 تومن را دارد.

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
چرا مقاومت نمی شکنه هم خریداران و هم فروشندگان میترسند جلو بیان ! فکر نکنم سهم دیگه از 650 پایین بیاد

mojbaz

New Member
کاربر فعال
جای حساسی قرار داره..از یک سمت حمایت رو 640 و از سمت دیگه مقاومت 690...

aminnts

مسدود شده
مسدود شده
فکر کنم دارند سهم را بصورت آهسته آهسته و بدون حاشیه حوالی 650 جمع میکنند

بالا