PCM
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 15 از 23

عنوان: احتمال ورشكستگي موسسه مالي و اعتباري مهر (بسیجیان)

 1. #1
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده احتمال ورشكستگي موسسه مالي و اعتباري مهر (بسیجیان)

  90/03/07 - 13:42
  شماره:9003071177


  مدير عامل موسسه مالي و اعتباري مهر اعلام كرد:
  اشكالات بسته سياستي و احتمال ورشكستگي بانك‌هاي خصوصي
  خبرگزاري فارس: مدير عامل موسسه مالي و اعتباري مهر با بيان اينكه فعلاً مجوز پذيره‌نويسي اين موسسه از سوي بانك مركزي صادر نشده به تشريح نظرات خود پيرامون سياست‌هاي پولي و بانكي بسته 90 و تأثير آن در اقتصاد پرداخت و گفت: با ادامه اين وضعيت بانك‌هاي خصوصي ورشكسته مي‌شوند.
  به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، غلامحسين تقي نتاج با حضور در جمع اصحاب رسانه به تشريح فعاليت‌هاي موسسه مالي و اعتباري مهر پرداخت و اظهار داشت: اين موسسه از سال 1372 ابتدا در قالب موسسه قرض‌الحسنه فعاليت خود را آغاز كرد اما به دليل رويكرد بانكداري اسلامي عملكرد خود را به موسسه مالي و اعتباري ارتقاء داد.
  وي با اشاره به عدالت در توزيع تسهيلات اين موسسه افزود: موسسه مالي و اعتباري مهر با 800 شعبه و بيش از 6 هزار نيروي متخصص و 8 ميليون مشتري در صدد بانك شدن است.
  نتاج ادامه داد: سرمايه اين موسسه 200 ميليارد تومان است كه متعلق به تعدادي از شركت‌ها و موسسات با سهم 7 الي 10 درصدي است.
  وي با بيان اينكه سرمايه موسسه مهر به 410 ميليارد تومان افزايش خواهد يافت، تصريح كرد: اين 210 ميليارد تومان سرمايه جاري عموماً توسط اشخاص حقيقي خواهد بود.
  مديرعامل موسسه مالي و اعتباري مهر در ادامه به اجراي بانكداري بدون ربا اشاره و اضافه كرد: بانكداري بدون ربا برخلاف تصور برخي فقط منوط به قرض‌الحسنه نيست بلكه مشمول بخش قابل توجهي از فعاليت‌هاي اقتصادي مي‌شود.
  نتاج با تاكيد بر سهم كم بخش خصوصي در اقتصاد افزود: براي اجرا شدن دقيق بانكداري بدون ربا بايد سهم بخش خصوصي نيز در اقتصاد افزايش يابد.
  وي ادامه داد: علاوه بر اين بايد تسهيلات بانكي در حوزه‌هاي سودآور پرداخت و در زمان مناسب نيز با سود بهينه دريافت شود.
  اين مقام مسئول در موسسه مالي اعتباري مهر، دريافت وجه التزام را راهكاري براي جلوگيري از معوق شدن تسهيلات در شبكه بانكي عنوان كرد و گفت: اگر اشخاص اصل و سود تسهيلات را پرداخت نكردند بانك‌ها بايد در قالب وجه التزام علاوه بر اصل و سود وجه التزام را نيز از آنها بگيرند.
  نتاج همچنين پرداخت بيش از حد تسهيلات قرض‌الحسنه را به معناي موفقيت بانكداري بدون ربا ندانست و افزود: اگر قرار باشد اشكالات بخش‌هاي مختلف اقتصادي با تضعيف بانكداري رشد و توسعه يابد در بلند مدت اثرات منفي زيادي در اقتصاد مشاهده مي‌شود.

  * تحليل نتاج از بسته پولي و بانكي 90


  مدير عامل موسسه مالي و اعتباري مهر در ادامه اين سخنان به روند سياست‌هاي پولي و بانكي در سال جاري اشاره و تصريح كرد: با روند بسته سياستي امسال موسسات پولي و بانكي به طور حتم با مشكل مواجه خواهند شد.

  وي ادامه داد: از مهم‌ترين نكات بسته سال 90 عدم تفاوت بانك‌هاي خصوصي و دولتي در سياستگذاري‌هاي پولي و بانكي است.
  به اعتقاد نتاج، بانك‌هاي دولتي مورد حمايت دولت بوده و الزامي در سود‌آوري ندارند ولي بانك‌هاي خصوصي بايد سودآ‌ور باشند از همين رو بايد در بسته‌هاي پولي و بانكي تفاوتي بين اين دو بخش قائل شد.
  وي نرخ سود تسهيلات را يكي ديگر از نكات بسته پولي امسال عنوان كرد و گفت: نرخ سود تسهيلات بايد براي بخش دولتي و خصوصي متفاوت باشد؛ اين نرخ منطقاً نبايد زير قيمت تمام شده پول تعيين شود.
  نتاج تاكيد كرد: اختلاف 6 درصدي نرخ سود با نرخ تمام شده پول در بانك‌ها آن هم براي يك سال موجب غير شفاف شدن عملكرد بانك‌ها مي‌شود.
  مديرعامل موسسه مالي و اعتباري مهر ادامه داد: اگر مسئولان به اين نتيجه رسيدند كه نبايد بانك‌هاي خصوصي در كشور باشند مي‌توانند از همين الان زمينه را براي تغيير رويه بانكداري اين بخش‌ها مهيا كنند چرا كه تغيير رويه در حال حاضر مي‌تواند كمترين هزينه را داشته باشد.
  وي همچنين اضافه كرد: اگر سياستگذاران پولي و بانكي احساس كنند كه بايد بسته پولي 90 تعديل شود اين كار را انجام مي‌دهند.
  نتاج در ادامه درباره وضعيت بانك‌هاي خصوصي با سياست‌هاي فعلي پولي و بانكي گفت: اگر اين روند همچنان ادامه داشته باشد امكان ورشكستگي بانك‌هاي خصوصي كوچك‌تر وجود دارد.

  وي همچنين به نقش نقدينگي سرگردان در اتفاقات اخير بازار طلا و ارز اشاره و اظهار كرد: اين موارد مرتبط به سياست‌هاي پولي و بانكي است چرا كه موسسات پولي به راحتي مي‌توانند نقدينگي را مهار كنند.

  مديرعامل موسسه مالي و اعتباري مهر با بيان اينكه نقدينگي سرگردان حاصل تبديل سپرده‌هاي بلند‌مدت به سپرده‌هاي كوتاه‌مدت است افزود: در طراحي بسته‌هاي پولي بايد مراقب بود كه به اين نقدينگي دامن زده نشود.

  * آماده بانك شدن بوديم اما ساماندهي موسسات پولي مانع شد


  نتاج همچنين درباره زمان دقيق پذيره‌نويسي و بانك شدن موسسه مهر گفت: اين موسسه همه اقدامات اين امر را انجام داده ولي به دليل اينكه در انتهاي سال گذشته ساماندهي بازار پولي و مالي آغاز شد فرآيند مجوز پذيره‌نويسي موسسه به تاخير افتاد.

  وي با اشاره به دريافت مصوبه شوراي پول و اعتبار مبني بر بانك شدن موسسه مهر افزود: هنوز شرايط بانك شدن موسسه مهر در بانك مركزي مهيا نشده است.
  نتاج اضافه كرد: طبق آخرين جلسه‌اي كه با بانك مركزي داشتيم قرار شد در يك دوره 3 ماهه و بعد از انجام بازرسي مجوز پذيره‌نويسي موسسه مهر صادر شود.
  مديرعامل موسسه مالي و اعتباري مهر در همين ارتباط به ايرادات بانك مركزي براي عدم مجوز پذيره‌نويسي اشاره و خاطرنشان كرد: موسسه مهر تمامي مشكلاتي كه بانك مركزي به آن وارد كرده بود را از جمله تنظيم ميزان مشاركت‌هاي حقوقي، بهينه‌سازي شعب، تبليغات، ارزيابي دارايي و تامين سرمايه را مطابق معيار بانك مركزي كرده است.

  وي در ادامه درباره علت تحريم موسسه مالي و اعتباري مهر گفت: اين موسسه هنوز وارد عمليات ارزي نشده و در درون اقتصاد كشور فعاليت مي‌كند ولي
  خودمان هم نمي‌دانيم چرا ما را تحريم كردند.
  نتاج گفت: تحريم موسسه مهر اقدام سياسي است و از نظر عملياتي تاثيري در فعاليت‌هاي اين موسسه ندارد.
  به گفته موسسه مالي و اعتباري مهر، در قطعنامه اخير كه توسط اتحاديه اروپا صادر شد اشتباه راهبردي مبني بر واسطه بودن اين موسسه با ساير نهادها رخ داد.
  اين مقام مسئول در موسسه مهر با اشاره به سهم 4 درصدي اين موسسه در نظام بانكي افزود: براي اولين بار موسسه مهر قصد دارد مابه‌التفاوت سود قطعي و سود علي‌الحساب را بين سپرده‌گذاران خود پرداخت كند.
  وي اضافه كرد: سال گذشته موسسه 6 هزار و 157 ميليارد تومان تسهيلات عقود اسلامي و 367 ميليارد تومان تسهيلات قرض‌الحسنه پرداخت كرد.
  انتهاي پيام/ح
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003071177
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 2. # ADS
  ads
  ADS
  تاريخ عضويت
  -
  پست ها
  -


  بسته آموزش رایگان بورس از صفر

  افتتاح حساب آنلاین
   

 3. #2
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  نقل قول نوشته شده توسط فيصل مشاهده گفتگو
  خدا پدر و مادر بانی این امر خیر را بیامرزد و دست دشمن درد نکنه که موسسه مالی و اعتباری مهر بسیجیان رو در لیست تحریمها قرار داده .
  کثیفتر و نجستر از مسئولین این موسسه عمرم ندیدم و نخواهم دید .

  نزولخوارترین موسسه بین المللیه!
  تا جایی که مکارم شیرازی مستقیما به مسئولین موسسه بسیجیان گفته با این اسم عوض کردن ها و عناوین مختلف سود 26% حرام و رباخواری است .

  من یکی که امشب جشن دارم از خوشحالی .
  خدا پدر و مادر هر چه انسان بی دین و یهودی و لامذهب را بیامرزد که بابای این موسسه را در بیارند .
  ای کاش چند تا از دارائیاشون رو توقیف میکردند .
  به دوستان وآشنایان خود اطلاع دهید که این موسسه شرعا کارش از بیخ خرابه در ضمن اینکه به زودی به امید خدا طبق آیه275و 276و 278و279 سوره بقره ، این موسسه نابود خواهد شد .
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 4. 2 كاربر به خاطر اين پست از فيصل تشكر كرده‌اند:


 5. #3
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  May 2011
  پست ها
  9
  تشکر
  0
  تشکرها: 4 بار در 2 پست

  پيش گزيده

  با سلام خدمت دوستان
  لطفا اگر اشتباه میکنم اصلاح بفرمایید:
  اگر مدعی اجرای دقیق بانکداری بدون ربا هستیم ،پس هر چه نرخ سود کمتر باشد ربا هم کمتر و بانکداری هم اسلامی تر خواهد بود.

 6. 1 كاربر به خاطر اين پست از shahab.exchange تشكر كرده است:


 7. #4
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  آیت‌الله مکارم شیرازی:
  کارمزد بالای 4 درصد و جریمه دیرکد رباخواری است
  کارمزد بیش از چهار درصد رباخواری است، این اسم عوض کردن است وگرنه همان رباخواری است؛ و اگر کارمزد که از چهار درصد بیشتر شود باید تحت عقود اسلامی همچون مضاربه و اجاره به قصد تملیک و امثال آن صورت گیرد و این مساله باید با جدیت پیگیری شود اداره پرسنل صندوق ها با چهاردرصد کاملاً ممکن است.
  تاریخ انتشار: ۱۷:۲۸ ۱۳۸۹/۲/۸
  کد خبر: 45334

  حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار شماری از مسؤولان مؤسسه مالی و اعتباری مهر، نسبت به دریافت کارمزدهای کلان هشدار داد و گفت: کارمزد بیش از چهار درصد رباخواری است، این اسم عوض کردن است وگرنه همان رباخواری است.

  حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، شب گذشته، هفتم اردیبهشت ماه در دیدار شماری از مسؤولان شعب مؤسسه مالی و اعتباری مهر گفت: نظام اقتصادی و مساله بانک ها و مراکز مالی در دنیای امروز یک ضرورت است.


  وی اظهار داشت: امروز با گسترش اقتصاد و توسعه مبادلات و بالا رفتن حجم داد و ستدها آن نظام سابق امکان پذیر نیست، باید مراکز مالی وجود باشد که در واقع صندوق ذخیره مردم باشند و از این طریق مردم بتوانند فعالیت های اقتصادی خود را ادامه دهند و خود آن مراکز هم بتوانند به وسیله اموال مردم فعالیت‌های اقتصادی مطلوبی داشته باشند.


  این مرجع تقلید در ادامه به تفاوت نظام بانکداری اسلامی و غربی پرداخت و افزود: تفاوتی که ما با دنیای غرب داریم عمدتا در یک چیز است؛ زیرا آن ها ادعا می کنند بانکداری هیچ نیازی به فعالیت‌های اقتصادی ندارد و براساس ربا خواری و سود پول مردم اداره می‌شود؛ در حالی که ما می گوییم تمام بانک ها باید تبدیل به یک مرکز فعال اقتصادی شود، نه اینکه پول مردم را به دیگری بدهند و سود بگیرند این مصداق واضح ربا و لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِل‏ خواهد بود.


  وی ادامه داد: میان مکتب اسلام و غرب بسیار تفاوت وجود دارد؛ زیرا در مکتب غرب عده ای بی دلیل ثروتمند می شوند و عده ای بی دلیل برخاک سیاه می نشینند؛ اما در مکتب اسلام همه باهم باید رشد اقتصادی داشته و مراکز مالی تبدیل به مراکز فعال سرمایه گذاری و اقتصادی ‌شوند.


  حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزود: عده‌ای غرب زده می گویند«نمی‌توان بانک‌ها را به شکل اسلامی اداره کرد و باید اسم بانکداری اسلامی بر بانک‌ها گذاشت؛ ولی باید همچون برنامه و سیاست بانکداری غربی عمل کرد و مردم فاکتورهای قلابی بیاورند و بانک راضی شود و به آن ها سود بدهد، تنها صورت کار را عوض کنیم و ماهیت همان راه‌کار غربی باشد؛ زیرا راه چاره ای غیر از اینها نیست»؛ در حالی که ما اینگونه تفکرات را بی اساس می‌دانیم ما یقین داریم اگر طبق عقود اسلامی فعالیت مالی و بانکداری داشته باشیم، پیشرفت اقتصادی بسیار خوبی خواهیم داشت و هرگز فاصله طبقاتی در کشورهای اسلامی پیدا نخواهد شد. ما با مسؤولان بانکی و مالی اعتباری دربارة فاکتورهای قلابی صحبت کرده ایم و آن ها وعده‌ داده اند جلوگیری کنند؛ ولی تاکنون شکایت مردم باقی است.


  وی در ادامه تصریح کرد: گاهی دیده می شود بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری نام کارمزد بر روی سودهای کلان خود می گذارند و می گویند ما 26 درصد کارمزد می گیریم.


  این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم با هشدار جدی نسبت به دریافت کارمزدهای کلان گفت: کارمزد بیش از چهار درصد رباخواری است، این اسم عوض کردن است وگرنه همان رباخواری است؛ و اگر کارمزد که از چهار درصد بیشتر شود باید تحت عقود اسلامی همچون مضاربه و اجاره به قصد تملیک و امثال آن صورت گیرد و این مساله باید با جدیت پیگیری شود اداره پرسنل صندوق ها با چهاردرصد کاملاً ممکن است.


  وی تصریح کرد: مسؤولان بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به کارمندان خود آموزش‌های لازم را در خصوص بانکداری اسلامی ارائه دهند که فاکتورها صوری را دنبال نکنند نباید بانکداری اسلامی در کشور به این شکل اداره شود؛ و از همه بدتر اینکه برخی مؤسسات مالی اعتبای نام اسلامی و ائمه را هم بر آن می گذارند و این گونه داد و ستدها در آن‌ها وجود دارد که به نام ائمه لطمه می زند.


  این مرجع تقلید همچنین خواستار رعایت عدالت در بانک‌ها شد و تاکید کرد: باید حق عدالت و انصاف را در بانک‌ها رعایت کرد، نه اینکه سرمایه های کلان بیندوزند و ساختمانهای سر به فلک کشیده تهیه کنند.


  وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع جریمه دیرکرد بانک‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: جریمه های دیرکرد از نظر شرعی صورت صحیحی ندارد، جریمه دیرکرد رباست، کسانی که توانایی پرداخت وام را دارند و نمی پردازند باید تعزیر و جریمه شوند؛ ولی حاکم شرعی می توانند جریمه کند و این جریمه باید به بیت المال تعلق دارد دلیل این که تعزیزات به صندوق دولت برمی‌گردد و گرنه بانک‌ها نمی توانند تعزیر کنند و جریمه دیرکرد از مردم بگیرند.


  این مفسر قرآن کریم یادآور شد: البته باید کاری کرد مردم نیز بدهی‌ها خودشان را به موقع بپردازند و تعلل در آن گناه است و اگر مردم بدهی‌های خود را به موقع نپردازند بانک‌ها با مشکل مواجه می‌شوند؛ باید راه کاری یافت که نه جریمه‌ای وجود داشته باشد و نه تاخیری در ادای دین.
  http://www.tabnak.com/nbody.php?id=45334
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 8. 1 كاربر به خاطر اين پست از فيصل تشكر كرده است:


 9. #5
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  نقل قول نوشته شده توسط فيصل مشاهده گفتگو
  بهمني در گفت‌وگو با ايسنا:
  هر نوع سپرده وام‌خواه ممنوع است
  سرويس: اقتصاد
  1390/03/15
  06-05-2011
  12:13:01
  9003-09090: كد خبر
  خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
  سرويس: اقتصاد

  رييس‌كل بانك مركزي سپرده‌هاي وام‌خواه را ممنوع اعلام كرد.
  محمود بهمني در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره انواع سپرده‌هاي وام‌خواه كه در بانك‌ها و موسسات مالي و اعتباري دريافت مي‌شود اظهار كرد: اين نوع سپرده ‌در مورد تسهيلات قرض‌الحسنه كاملا ممنوع بوده و مشكل شرعي دارد زيرا در سپرده و تسهيلات قرض‌الحسنه، نيت مهم است.
  وي ادامه داد: بانك مركزي سپرده‌هاي وام‌خواه را در مورد سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري هم ممنوع اعلام كرده است و فقط در يك مورد يعني صندوق سپرده‌گذاري مسكن بانك مسكن مجاز است.
  رييس ‌كل بانك مركزي در پاسخ به اينكه بسياري از بانك‌ها و موسسات چنين روندي در پيش گرفته‌اند تاكيد كرد: تخلف است، اجازه ندارند و بانك مركزي برخورد مي‌كند.
  به گزارش ايسنا سپرده وام‌خواه، سپرده‌اي است كه با هدف دريافت تسهيلات طي مدت زمان مشخصي از سوي شخص در بانك سپرده‌گذاري مي‌شود؛ يكي از دلايل استقبال مردم از موسسات مالي و اعتباري همين سپرده‌ها بودند كه حالا بانك مركزي آن را ممنوع اعلام كرده است.
  انتهاي پيام
  خدا پدر و مادرش را بیامرزد که این دستور را صادر کرد !
  حالا منتظرم ببینم این موسسه مالی و اعتباری مهر بسیجیان چه فرمول جدیدی طراحی میکند !


  هر دم از این باغ گلی میرسد .
  ای خدا برسان روزی را که بچشمم ببینم تمام مسئولین این موسسه به روز سیاه نشسته اند !
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 10. #6
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2009
  پست ها
  1,629
  تشکر
  2,730
  تشکرها: 4,954 بار در 1,274 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  1

  پيش گزيده  بهترین از چند نظر
  از نظر آماری بانک مهر در بین بانکها ی ایران کمترین سوختی را داشته
  به عبارتی به ازای هر یک تومان دو تومان وثیقه از مشتری گرفته و مشتریهای بد حساب هم
  علارغم میل باتنی خویش مجبور به تسویه حساب در اسراع وقت شده اند و از طرفی یه عده هم
  که بانک مهر را با بانکهای بی صاحب اشتباه گرفته بودند و فکر می کردند که بانک مهر هم مثل بانکهای
  بی صاحب دنبال طلب خود نمی آید بد جور به جای سفت خوردند و مجبور شدند کل وام دریافتی به اضافه دیر کرد را به بانک
  دو دستی تقدیم کنند در هر صورت بانک باید حافظ منافع سهامدران خویش باشد

  در مورد تحریم هم بانک مراودات خارجیش در حدی نبوده که تاثیری در سود یا پیشرفت بانک خللی ایجاد نماید

 11. #7
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  نقل قول نوشته شده توسط bourse20 مشاهده گفتگو


  بهترین از چند نظر
  از نظر آماری بانک مهر در بین بانکها ی ایران کمترین سوختی را داشته
  به عبارتی به ازای هر یک تومان دو تومان وثیقه از مشتری گرفته و مشتریهای بد حساب هم
  علارغم میل باتنی خویش مجبور به تسویه حساب در اسراع وقت شده اند و از طرفی یه عده هم
  که بانک مهر را با بانکهای بی صاحب اشتباه گرفته بودند و فکر می کردند که بانک مهر هم مثل بانکهای
  بی صاحب دنبال طلب خود نمی آید بد جور به جای سفت خوردند و مجبور شدند کل وام دریافتی به اضافه دیر کرد را به بانک
  دو دستی تقدیم کنند در هر صورت بانک باید حافظ منافع سهامدران خویش باشد

  در مورد تحریم هم بانک مراودات خارجیش در حدی نبوده که تاثیری در سود یا پیشرفت بانک خللی ایجاد نماید
  فقط یک مراجعه به قسمت حقوقی این موسسه داشته باشید و ببینید معوقاتش چند ساله وصول نشده و چند نفر در نوبتند تا روزگاری به دادگستری معرفی شوند .
  هر مدیری بیاد برای خودش و دار و دسته اش میچاپد و نفر بعدیش هم همین روند رو ادامه میده.
  دیروز و امروز شبکه 1 و 2 صدا و سیما زیر نویس هم گذاشتند که سپرده وام خواهی ممنوع شده و همین مسئله ضربه سختی به این موسسه میزنه .
  بهترین بانک:پارسیان . سینا . سامان و کار آفرین.
  بدترین و بی اعتبار ترین موسسه مالی مهر بسیجیان .
  تحقیق کنید تا بیشتر متوجه شوید که در این موسسه چه بخور بخور بی حسابیه که بزودی گندش در میاد .
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 12. #8
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Aug 2006
  شهر
  تهران
  پست ها
  2,072
  تشکر
  778
  تشکرها: 569 بار در 392 پست

  پيش گزيده

  پیاز داغش را زیاد کرده .
  مهم نیست که چه چیزی اتفاق افتاده...مهم اینه که آینده ای هم وجود داره...

 13. #9
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Jun 2011
  شهر
  مشهد
  پست ها
  6
  تشکر
  0

  از ايشان 1 بار در 1 پست تشكر شده

  پيش گزيده

  اولا موسسه مهر شعبه خارجی و دارایی خارجی نداره که تحریمش کنن ,ثانیا موسسه مهر جزو برزرگنرین بانکهای خصوصی است نه کوچکنرین انها ,ثالثا کسانی که فرق سود و کارمزد رو نمی دونن خواهشا اظهار نظر نکنن چون کارمزد توی قرض الحسنه است و وامهای قرض الحسنه موسسه مهر هم 4 درصد است ونرخ های دیگر در تسهیلات عقود این موسسه اخذ می شود .

 14. #10
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Jun 2011
  شهر
  مشهد
  پست ها
  6
  تشکر
  0

  از ايشان 1 بار در 1 پست تشكر شده

  پيش گزيده

  موسسه مهر از چند سال پیش سپرده میثاق را داشته که سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت هستش ودر قبال انصراف مشتری از سود یه امتیاز وام قرض الحسنه به مشتریش میده و شرط سپرده گذاری برای وام نداره که بخواد ضربه بخوره یا غیر شرعی یا غیر قانونی باشه

 15. #11
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  نقل قول نوشته شده توسط ahmadnasehian مشاهده گفتگو
  موسسه مهر از چند سال پیش سپرده میثاق را داشته که سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت هستش ودر قبال انصراف مشتری از سود یه امتیاز وام قرض الحسنه به مشتریش میده و شرط سپرده گذاری برای وام نداره که بخواد ضربه بخوره یا غیر شرعی یا غیر قانونی باشه
  بنظرم داری نونشو میخوری ! نوش جانت دنیا و آخرت خودت را بگذار بپای این موسسه !
  از بیخ و بنیه مشکل داره فقط صبر کن تا وقتش .
  بار کج به منزل نمیرسه .
  من هدفم آگاهی به عزیزان کاربر است و در واقع نهی از منکر .
  شما و هر دوستی که میدانید این موسسه با اهل بیت و خدا رابطه مستقیم دارد هر لقمه که برمیدارید نوش جانتان .
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 16. #12
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Jun 2011
  شهر
  مشهد
  پست ها
  6
  تشکر
  0

  از ايشان 1 بار در 1 پست تشكر شده

  پيش گزيده

  با سلام
  سعی کن توی بحث همیشه با دلیل و منطق جواب بدی نه با متهم کردن و برچسب زدن .
  البته این روزا بازار پیشگویی و از غیب خبر دادن داغه ولی راستش من بهش اعتقادی ندارم .
  امیدوارم در راه رسیدن به هدفت واقعیات را درنظر بگیری .
  یا حق

 17. #13
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Jul 2010
  سن
  28
  پست ها
  1,801
  تشکر
  4,850
  تشکرها: 2,845 بار در 1,122 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  10

  پيش گزيده

  دوست عزیز فیصل حرف منطقی بزن.آخر اگر مهر ور شکست کنه که کلا همه بانکها تخته میشن،خودت که بهتر میدونی مهر پشتیبانش کی هست، مسلما پشتیبانش خیلی کلفته و به این علکیها برشکست نمیکنه،اگر قرار به ورشکست کردن بود ایرانخودرو هم باید 4-5 سال پیش ورشکست میکرد چرا نشد چون پشتش گرم بود.همین بانکهای خصوصی هم همشون باید ورشکست میشدن، چون میزان مشتریانشون نسبت به اوایل خیلی خیلی کم شده. پس علکی شایعه سازی نکن که ورشکست میشه.
  در ضمن یکجوری داری از بانکهای دیگه دفاع میکنی انگار اونها دارن وام قرض الحسنه بدون بهره میدهن.همون بانک پارسیان و سینا که اسمشون خصوصیه پشتیبانشون نهادهای دولتی و حکومتی هست.تازه اونا هم دست کمی از نزولخوارا ندارن و نمیشه گفت فقط مهر اقتصاد، رباخوار هست.شما میگی "هر مدیری بیاد برای خودش و دار و دسته اش میچاپد و نفر بعدیش هم همین روند رو ادامه میده." مگر توی بانکهای دیگر از این خبرا نیست (نمونه اش اختلاسهایی که توی بانکهای دولتی چند سال پیش گندش در اومد)و فقط توی مهر اقتصاد دزدی میشه؟مثل اینکه شما توی ناف اروپا و آمریکا بزرگ شدی و هنوز خیلی چیزها براتون هضم نشده است.

  من خودم توی اکثر بانکهای دولتی و خصوصی و حتی مهر هم حساب داشتم و باهاشون کار کردم ولی تاکید میکنم همشون دزد و نزولخور و عوضی هستن نه مثل شما علکی فقط میگم مهر بده.چون همشون خیلی ها را به خاک سیاه نشوندن ب اون بهره های نزول سرسام آورشون.

 18. #14
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2010
  پست ها
  1,918
  تشکر
  3,482
  تشکرها: 7,583 بار در 1,551 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  2

  پيش گزيده

  نقل قول نوشته شده توسط aminkhan مشاهده گفتگو
  دوست عزیز فیصل حرف منطقی بزن...
  بارک الله .
  بیا حرف منطقی بزنیم ببینم شما که اهل منطقید و سواد هم دارید ، بفرمایید فرمول وام چگونه است ؟
  تا آنجا که من پیگیر شدم مسئولین موسسه مهر بسیجیان میگویند مثل شتر مرغیم و هر طور به نفعمان باشد عمل میکنیم .
  گاهی در مسیر بانک مرکزی و گاهی برخلاف قوانین بانک مرکزی .
  حالا فرمولی که خود موسسه قبول داره و بظاهر عمل میکنه :

  مبلغ وام * % * (اقساط +1)
  _______________________ = سود ........... سود بدست آمده +اصل وام= مبلغ کل قابل پرداخت ............
  2400
  که بر تعداد اقساط تقسیم بشه مبلغ هر قسط مشخص میشه .

  مثلا ما 1 میلیون وام فوری میخواهیم که 23% است و 36 ماهه میخواهیم پرداخت کنیم .
  برحسب فرمول فوق ....... 1000000 * 23 * 37 =851000000
  851000000 تقسیم بر 2400= 354583
  1000000+354583= 1354583
  1354583 تقسیم بر 36 = 37627
  یعنی اقساط ماهانه ما میشود 37627 تومان درست .

  حالا شما تشریف ببرید یکی از شعب موسسه مهر بسیجیان (س) و بگویید ما میخواهیم یه وام یک میلیونی 23% با اقساط 36 ماهه بگیریم ، ماهانه چقدر باید قسط پرداخت کنیم ؟
  سریع میزنه سیستم میگه فلان مبلغ ...
  بعد بیا خونه بشین حساب کن 4% بیشتر سودشو حساب کرده یعنی در واقع 27% سیستم برای شما حساب میکنه
  بعد که اعتراض کنی که چرا برنامه سیستم با حساب دستی نمیخونه میگه از مرکز اینطور تعریف کردند .
  ربطی به ما نداره .
  خلاصه حرام و حلال و ورشکستگی و سیاسی بودن و تحریم ، جای خود .
  دزدی روز روشن اینهم 4% .
  حساب کن سطح کشور چند شعبه دارند و چقدر سر مردم کلاه میگذارند.

  در مورد پشتیبان داشتن این موسسه هم عرض کنم که بزرگترین پشتیبان خداست .
  مگر شاه قدرت و پشتیبان نداشت ! به چه روزی افتاد . با چه دربدری فرار کرد !
  فقط صبر کن و ببین روزی را که خدا وعده داده
  طبق آیه275و 276و 278و279 سوره بقره ، این موسسه نابود خواهد شد .
  بورس ایران یعنی قمارخانه /// به این علت که 80% دولتی است و 15% هم دست مافیاست و 5% حقیقی واقعی هستند.

 19. #15
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Jul 2010
  سن
  28
  پست ها
  1,801
  تشکر
  4,850
  تشکرها: 2,845 بار در 1,122 پست
  نوشته‌های وبلاگ
  10

  پيش گزيده

  دوست عزیز شاید من بد گفتم حرفت منطقیه ولی اینطور که شما تعریف میکنی انگار تمام بانکهای این خراب شده طبق بانکداری اسلامی واقعی نه رباخواری وام میدهند.شما داری میگی اینا فقط دزد هستند و کسی دیگر نیست که غیر منطقیه. مقایسه اینا با شاه خیلی فرق فوکوله.اونطرف خنگ ادعای دینداریش نمیشه ولی مهرو امثالهم و .. دارن با پنبه سر میبرند.اینا دزد و ایرانفرقون و سایپا و حلالخور و منصف و خدادوست.اگر به نابودی باشه باید مسئولان ایرانفرقون و ... و..نابود شوند که ملت را با ماشیناشون به کشتن میدن و آب از آب هم تکون نمیخوره.

  اگر به این چیزا باشه بنظرمن که بورس حرامترین کار ممکنه.چون اصلا توی یکجایی مثل ایران اصلا قیمت سهام ها و رشدشون هیچ منطق و دلیلی نداره و در اصل همون برگه های شانسه که حالا اسلامیش شده بورس اوراق بها دار.حلال و حرام واقعا غاطی شده و نمیشه تشخیص داد.

 20. 1 كاربر به خاطر اين پست از am!n تشكر كرده است:


صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

گفتگو هاي مشابه

 1. موسسه مالي و اعتباري شهر
  توسط پورزند در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 5
  آخرين پست: Saturday 15 November 08, 16:28
 2. موسسه مالي اعتباري سينا
  توسط پورزند در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 0
  آخرين پست: Wednesday 19 September 07, 09:53
 3. موسسه مالي اعتباري سينا
  توسط پورزند در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 0
  آخرين پست: Wednesday 19 September 07, 09:51
 4. موسسه‌ مالى‌ و اعتبارى‌ گروه‌ خودروسازى‌ سايپا
  توسط اميرعلي شكيب در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 11
  آخرين پست: Saturday 27 August 05, 22:26
 5. موسسه مالي اعتباري بنياد
  توسط حسین مختار& در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 0
  آخرين پست: Monday 06 September 04, 20:00

کلمات کلیدی:

مهر بس

موسسه مالي و اعتباري مهر

بانک بس

موسسه بس

مؤسسه مالي اعتباري مهر

بانك مهر بسيجيان

موسسه مال

موسسه مهر بسيجيان

موسسه بسيجيان

مهر بسيجيان

بانک مهر بس

موسسه مهربس

hujlhn hdvhkdhk

شعب موسسه مال

مجوز موسسه مالموسسه مالي اعتباري مهر بسيجيانوام موسسه مالبهترl ssi lhgd hujfhvd livوام هابانک مهربسموسسه مالي واعتباري مهرنامهاصندوق بسموسسه قرض الحسنه مهر بس
وبلاگ هاي بورسي

قوانين ايجاد گفتگو در تالار

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  


لینک‌های مهم: آموزش بورس ; کد بورسی ; افزایش سرمایه ; ورود به بورس ; آموزش تحلیل تکنیکال

کانال تلگرام بورس