PCM
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 15 از 17

عنوان: قيمت دلار در سال 1388

 1. #1
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2005
  سن
  43
  پست ها
  7,052
  تشکر
  2,162
  تشکرها: 1,824 بار در 1,566 پست

  پيش گزيده قيمت دلار در سال 1388

  عزيزان،
  طبق آنچه كه در مطبوعات و رسانه هاي كشور عنوان مي‌شود، قرار است تا در سال آينده 4900 ميليارد تومان درآمد دولت از محل فروش ارز در بازار داخلي حاصل گردد.
  حال با توجه به اين كه در شرايط نرمال و نبودن ركود اقتصادي، ميزان مصرف داخلي ارز در بازار ايران حدود 3 ميليارد دلار برآورد مي‌شود؛ مي‌توان از تقسيم مقادير فوق، قيمت دلار را حدود 16333 ريال بدست آورد. (نرخ امروز بازار حدود 9700 ريال است)
  در حال حاضر به نظر مي‌رسد كه دولت با صرف هزينه هنگفت در صدد كاهش مصنوعي قيمت دلار و يورو باشد و ريال بصورت غير واقعي تقويت مي‌شود. اين امر ممكن است به خاطر كنترل تورم ريالي و يا ارزان بودن كالاهاي وارداتي در شب عيد و يا راضي نگه داشتن افكار عمومي تا انتخابات باشد، اما به هر حال ادامه اين سياست به نظر كمي مشكل است.
  يادش به خير آن روزي كه با شناسنامه، 3000 دلار از قرار في 3000 ريال بين مردم توزيع كردند و ...
  امروز هم كه خزانه را به همان سبك و سياق ...


  شايد مناسب باشد تا با احتياط نسبت به خريد ارز اقدام نمود و البته برگ اول در اين بازي دلار آمريكا خواهد بود.
  موجب مزيد امتنان است، اگر بزرگواران نظرات اصلاحي و ارشادي خود را در اين زمينه بيان فرمايند.

 2. 4 كاربر به خاطر اين پست از سعيد اكبري تشكر كرده‌اند:


 3. # ADS
  ads
  ADS
  تاريخ عضويت
  -
  سن
  2010
  پست ها
  -


  بسته آموزش رایگان بورس از صفر

  افتتاح حساب آنلاین
   

 4. #2
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Oct 2008
  پست ها
  168
  تشکر
  346
  تشکرها: 158 بار در 83 پست

  پيش گزيده

  من فکر میکنم یک نتیجه دیگری هم میتوان گرفت وآن اینست که اگر دلار به محدوده قیمت های 1600 -1700 برسد
  شرکت های صادر کننده در بورس نیز ذینفع خواهند شد البته بستگی به وضعیت جهانی آن کالای صادراتی

 5. #3
  مسدود شده
  تاريخ عضويت
  Feb 2009
  سن
  52
  پست ها
  206
  تشکر
  25
  تشکرها: 116 بار در 77 پست

  پيش گزيده

  در بازار داخا بیشتر از این قیمتها بالا باید ببیرند دلار رو .

 6. 1 كاربر به خاطر اين پست از پیر اقتصاد تشكر كرده است:


 7. #4
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2005
  سن
  43
  پست ها
  7,052
  تشکر
  2,162
  تشکرها: 1,824 بار در 1,566 پست

  پيش گزيده

  نه اين كه خيلي مهم باشد ها!!
  فقط خواستم يادآوري كنم كه اگر قيمت فقط طلاي موجود در سكه تمام بهار امامي سال 86 را كه افت قيمتي سال هاي قبلي را ندارد (بدون هزينه بالاسري و سود معامله و ريسك سرمايه و هزينه جابجايي و ...) را با چرتكه هم كه حساب نماييد و قيمت دلار را هم كف قيمتي بانك مركزي ببينيد، ارزش آن حدود 2215000 ريال خواهد شد كه در بازار تهران كسبه شريف و صرافان محترم حاضرند آن را به بهاي كم و بيش 2120000 ريال تا سقف 2150000 ريال به شما بفروشند. البته به يمن اقتصاد كاملاً دولتي و كنترل شده بازار ايران امكان جابجايي (مثلاً به دبي) و كسب سود را نداريم اما خوب حالا كه كالايي را زير ارزش ذاتي آن مي دهند، منطقي است تا برخلاف خريد ارز كه پيشنهاد رفتار احتياط آميز در خريد آن را داشتم؛ اين بار بدون ملاحظه و با حداكثر توان سكه تمام امامي بخريم تا اين انتخابات سال بعد به سرانجام برسد و يا اين كه بانك مركزي از حراج ريال هاي خود دست بردارد.
  (قيمت اونس كه افسار بريده است و اگر دلار هم در سال بعد تغيير نرخ صعودي داشته باشد، سود ريالي اين معامله تصاعدي از نوع هندسي خواهد بود! )
  البته اين حساب چرتكه اي است و شما كه با كامپيوتر (رايانه يا همان يارانه!) كار مي كنيد، حتماً به نتايج بهتري خواهيد رسيد و ...

  البته يك راه بهتر هم وجود دارد و اين آن كه سهام در بازار بورس تهران بخريم تا آنهايي كه قرار است سود كنند لااقل با پول هاي من و شما هم سود كنند و ما هم كه هميشه بازنده بوديم بتوانيم همچنان در راه خود ثابت قدم باقي بمانيم!

  با احترام

 8. 1 كاربر به خاطر اين پست از سعيد اكبري تشكر كرده است:


 9. #5
  مسدود شده
  تاريخ عضويت
  Feb 2009
  سن
  52
  پست ها
  206
  تشکر
  25
  تشکرها: 116 بار در 77 پست

  پيش گزيده

  از شرکتهایی که صادرات دارند باید حمایت شود برای ارز اوری که دارند .

 10. 1 كاربر به خاطر اين پست از پیر اقتصاد تشكر كرده است:


 11. #6
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Jun 2007
  سن
  41
  پست ها
  649
  تشکر
  383
  تشکرها: 242 بار در 147 پست

  پيش گزيده

  جناب اكبري
  با تشكر از موضوع خوبي كه مطرح كرديد به نظر من هم قيمت دلار به سرعت تغير خواهد كرد وحداقل 1200 وحداكثر آن هم نمي دونم و سال آينده را بزرگان سال شوك هاي سنگين اقتصادي ارزيابي مكنند.!؟
  جا دارد دوستان در اين خصوص هم فكري بيشتر بعمل آيد جهت گرفت تصميم صحيح وبرنامه ريزي جهت حدااقل ضرروكاهش سرمايه.

 12. 1 كاربر به خاطر اين پست از vita تشكر كرده است:


 13. #7
  مسدود شده
  تاريخ عضويت
  Feb 2009
  سن
  52
  پست ها
  206
  تشکر
  25
  تشکرها: 116 بار در 77 پست

  پيش گزيده

  هر چقدر زودتر قیمت دلار رو بالا ببیرند بحران کمتری از این بابت نصیبمون میشود . شاید دولت پیش خودش میگه به زودی قیمت نفت صعودی میشود ولی شاید تا 2 سال دیگه هم قیمت 70 و 80 دلاری رو نفت نبینه .

 14. 2 كاربر به خاطر اين پست از پیر اقتصاد تشكر كرده‌اند:


 15. #8
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2005
  سن
  43
  پست ها
  7,052
  تشکر
  2,162
  تشکرها: 1,824 بار در 1,566 پست

  پيش گزيده

  كاربر گرامي جناب امين 2006:
  فرموده ايد كه در صورت افزايش نرخ دلار شركتهاي صادر كننده بورسي سود آور خواهند بود. در همين زمينه يادآوري مي نمايم كه اصولاً دولت جناب احمدي نژاد در تمام موارد بورسي رفتار كاسبكارانه از نوع قدرت انحصاري اعمال مي نمايد كه نمونه آن را در مورد وضع عوارض سنگين جهت صادرات سيمان ملاحظه نموديد. كنترل قيمت و نيز عوارض سنگين صادراتي موجب عدم صادرات و ورشكستگي اين صنعت شد و رفع موانع از سوي دولت، فقط زماني اتفاق افتاد (اگر واقعاً موانع رفع شده باشد!؟) كه عملاً ديگر امكان احياء براي اين شركتها وجود ندارد. رفتار بازار را هم كه مي بينيد. سرمايه هرگز فريب نمي خورد و بي توجهي به وضع و رفع موانع دولتي نشان بارزي از رفتار عاقلانه جريان سرمايه در بازار بورس است. مشابه آن را در مورد بانك ملت ديديم كه باز هم شكست مفتضحانه اي براي دولت احمدي نژاد و آقاي كرد زنگنه بود و طبق معمول اگر چه ديوار حاشا بلند است اما نتايج واقعي اين عرضه كه عملاً فروش از دولت به دولت بود نشان از هوشياري بازار سرمايه دارد.
  لذا اگر شركتي به دم دولت بسته شده باشد كه در همين شرايط فعلي هم داراي سود رانتي است و اصولاً من و شما از آن بي خبر و بي نصيب هستيم! ساير شركتها را هم كه مي بينيد (اعم از صادر كننده و واردكننده!) كه چگونه به گل نشسته اند!!
  نوسانات قيمت جهاني مواد اوليه هم كه اصولاً در ايران در شرايط كاهش نرخ نهايي هزينه توليد بي اثر است كه نمونه آن را در مورد محصولات خودرويي مي بينيد! كه نه تنها كاهش نرخ نهايي توليد و عرضه ندارند كه برعكس ادعاي افزايش هزينه توليد و گران تر شدن محصول نهايي را اعلام مي دارند.
  خلاصه اين كه در صورت افزايش نرخ دلار به نظر من فقط افزايش تورم بصورت لجام گسيخته را شاهد خواهيم بود و البته در صورت تورم، برگه هاي سهام ارزشي كمتر قيمت كاغذهاي چاپ شده بر روي آن را دارند! خواه اين شركتها صادر كننده باشند (مانند مس و ...) و يا وارد كننده!!


  با احترام

 16. 1 كاربر به خاطر اين پست از سعيد اكبري تشكر كرده است:


 17. #9
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2004
  پست ها
  3,341
  تشکر
  1,465
  تشکرها: 3,778 بار در 1,462 پست

  پيش گزيده

  تنها دليلي كه من در خريد دلار مرددم اين است كه مشابه انچه محمود بانرخ سود كرد اين جا هم اتفاق افتاده است چرا كه در صورت افزايش دلار تمام شعارهاي وي مبني بر اين كه دلار ارزي مرده و نشانه شكست استعمارامريكاو اقتصاد ليبراليستي ست بر باد رفته و و ي به شدت زير سوال مي رود اينطور كه من شنيدم محموددرمقابل درخواست كارشناسان جهت افزايش نرخ دلار بدلايل فوق به شدت ممانعت مي كند

 18. #10
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2005
  سن
  43
  پست ها
  7,052
  تشکر
  2,162
  تشکرها: 1,824 بار در 1,566 پست

  پيش گزيده

  كاربر گرامي، جناب خوش شانس،

  البته واضح و مبرهن است كه آقاي احمدي نژاد و طرفداران ايشان يد طولايي در تكذيب ادعاها و شعارهاي خود دارند كه نمونه آن در مورد هاله نور، آوردن پول نفت سر سفره مردم، عدم آزار و اذيت جوانان به خاطر پوشش و ظاهر انها و ... جزء سوابق درخشان ايشان است.
  لذا همه چيز بستگي به منافع ايشان و طرفدارانش دارد كه نرخ ارز را با حراج ريال هاي بانك مركزي كنترل كنند (عملي كه ايشان آشكارا با تغيير پياپي رييس كل بانك مركزي انجام مي دهد) و يا با شناور شدن نرخ ارز، از پايه تمام ادعاهاي قبلي را كتمان نمايند.


  با احترام

 19. #11
  عضو سایت
  تاريخ عضويت
  Nov 2005
  سن
  43
  پست ها
  7,052
  تشکر
  2,162
  تشکرها: 1,824 بار در 1,566 پست

  پيش گزيده

  هشدار ترکان درباره دلار 950 تومانی

  مرجع : Mehrnews


  ارز هم مانند سایر کالاها متناسب با نرخ تورم گران می‌شود و ارزان شدن ارز موجب می‌شود که قیمت کالاهای وارداتی نسبت به تولیدات داخلی ارزان شود.


  آفتاب: معاون برنامه ریزی وزیر نفت، دلار 950 تومانی در بودجه سال 88 را اشتباه خواند و هشدار داد که با تعیین نرخ 950 تومانی برای ارز در بودجه سال آینده عملا دولت به کالاهای وارداتی یارانه می دهد.

  به گزارش سرویس اقتصاد و صنعت آفتاب، اکبر ترکان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه تعیین قیمت مناسب برای نرخ ارز در بودجه سال 88 گفت: «ارز هم مانند سایر کالاها متناسب با نرخ تورم گران می‌شود و ارزان شدن ارز موجب می‌شود که قیمت کالاهای وارداتی نسبت به تولیدات داخلی ارزان شود».

  وی با تاکید بر این موضوع که در حال حاضر بسیاری از کالاها حتی سنگ قبر هم از کشور چین وارد می شود، تصریح کرد: «این موضوع بدان معناست که با قرار دادن نرخ 950 تومانی برای ارز در بودجه سال آینده هر چیزی که از خارج کشور وارد کنیم قیمت آن نسبت به داخل ارزان‌تر است».

  ترکان با اشاره به این موضوع که قیمت 950 تومان یک قیمت غیرواقعی برای نرخ ارز در بودجه سال آینده است، بیان کرد: «با تعیین

  ” قیمت واقعی ارز که بر اساس نرخ واقعی تورم محاسبه شده است، باید بالای 1500 تومان باشد.... “  این نرخ برای ارز در بودجه به واردات کالاهای خارجی یارانه می‌دهیم و این یک اشتباه بزرگ است».

  به گفته معاون برنامه ریزی وزیر نفت بر اساس برآوردهای صورت گرفته، قیمت واقعی ارز که بر اساس نرخ واقعی تورم محاسبه شده است، باید بالای 1500 تومان باشد.
  وی با اشاره به اینکه واقعی بودن قیمت ارز در بودجه سال 88 موجب می‌شود قیمت کالاهای خارجی گران شود، گفت: «برهمین اساس، امکان رقابت بین کالاهای داخلی و کالاهای وارداتی و خارجی فراهم می‌شود».

  ترکان با اشاره به اینکه تاکنون دو سناریو برای قیمت ارز در بودجه سال آینده پیشنهاد شده بود، تبیین کرد: «در این رابطه یک قیمت 1250 تومانی و در یک سناریو قیمت 1500 تومانی پیشنهاد شده بود».

  وی در پایان در پاسخ به این سئوال که مهمترین اولویتهای توسعه‌ای صنعت نفت با توجه به سقوط قیمت‌های جهانی نفت در سال 88 چه خواهد بود، پاسخ داد: «در این رابطه مهم‌ترین مسأله و پروژه صنعت نفت که در سال آینده از اولویت اول برخوردار بوده توسعه فازها و پروژه های میدان پارس جنوبی است».

  به گفته ترکان همچنین اولویت دوم و سوم وزارت نفت برای توسعه در سال آینده نیز باز هم میدان پارس جنوبی خواهد بود.  کد مطلب : 84974


  http://www.aftabnews.ir/vdcba9bw.rhbazpiuur.html

 20. 1 كاربر به خاطر اين پست از سعيد اكبري تشكر كرده است:


 21. #12
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Jun 2007
  سن
  41
  پست ها
  649
  تشکر
  383
  تشکرها: 242 بار در 147 پست

  پيش گزيده

  از جمع بندی نظر دوستان به این نتیجه میتوان رسید که خرید دلار ونگهداری آن در 4 و5 ماه آینده در بازار فعلی میتواند خیلی سود آور یاشد. اگر اشتباه مکنم لطفا راهنمایی کنید
  سپاسگذارم

 22. 2 كاربر به خاطر اين پست از vita تشكر كرده‌اند:


 23. #13
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2007
  پست ها
  2,456
  تشکر
  0
  تشکرها: 2,109 بار در 1,114 پست

  پيش گزيده

  بعيد بنظر ميرسد كه قبل از انتخابات دلار گران شود ولي حتما اتفاق خواهد افتاد

 24. 2 كاربر به خاطر اين پست از ashkan34a تشكر كرده‌اند:


 25. #14
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2008
  پست ها
  181
  تشکر
  14
  تشکرها: 127 بار در 70 پست

  پيش گزيده

  افزايش نرخ تمام ارزهاي عمده در بازار غيررسمي

  خبرگزاري فارس: رشد همزمان تمام نرخ ارزهاي عمده در بازار غيررسمي ارز بسياري از فعالان بازار و متقاضيان خريد ارز را شگفت زده كرده است.


  به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس از بازار غير رسمي ارز حاكي است: همواره با افزايش نرخ دلار آمريكا نرخ يورو و پوند انگليس نيز كاهش مي‌يافت و زماني كه دلار كاهش مي يافت يورو و پوند تقويت مي شد اما طي دو روز گذشته اين موضوع برعكس شده است به طوري كه نرخ دلار آمريكا، يورو و پوند انگليس همزمان با هم افزايش يافته‌اند.
  نرخ دلار آمريكا دربازار غير رسمي ارز طي يك هفته گذشته 13 تومان ،نرخ يورو 30 تومان و پوند انگليس 40 تومان افزايش يافته است.
  نرخ دلار آمريكا 983 تومان، يورو 1260 تومان و پوند انگليس 1430 تومان بود.
  دلار كانادا با 13 تومان رشد 803 تومان، دلار استراليا با 50 ريال افزايش 650 تومان، درهم امارات با 40 ريال افزايش 270 تومان، ريال عربستان 258 تومان، كرون سوئد با 20 ريال افزايش 120 تومان، كرون دانمارك با 20 ريال افزايش 167 تومان و كرون نروژ با 40 ريال افزايش 143 تومان بود.  داره جالب ميشه.

 26. 2 كاربر به خاطر اين پست از آرش صوفيان تشكر كرده‌اند:


 27. #15
  عضو سايت
  تاريخ عضويت
  Sep 2013
  شهر
  ابر ايچيموکو
  پست ها
  926
  تشکر
  546
  تشکرها: 889 بار در 436 پست

  پيش گزيده

  یاد سال 1388 بخر

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

گفتگو هاي مشابه

 1. قيمت سكه و دلار در بازار امروز/دلار تحت تاثير پيشنهاد حذف ارز مسافرتي
  توسط خبر خوان در بخش اخبار اقتصادی / بازار سرمایه
  پاسخ: 0
  آخرين پست: Wednesday 25 July 12, 16:10
 2. پيش بيني 1387 و 1388
  توسط محمدايران در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 54
  آخرين پست: Monday 12 April 10, 09:30
 3. فرا رسیدن سال 1388 مبارک باد .
  توسط بینا سهام در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 18
  آخرين پست: Tuesday 10 March 09, 09:37
 4. قيمت جهاني روي ركرد ميزند .. 1212 دلار ...دلار
  توسط آرمين بهينه پرداز در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 0
  آخرين پست: Saturday 18 December 04, 15:06
 5. يك دلار افزايش قيمت نفت درآمدهاي ايران را 900 ميليون دلار اف
  توسط علي مزيناني در بخش تالار گفتمان بورس
  پاسخ: 2
  آخرين پست: Sunday 22 August 04, 17:41

کلمات کلیدی:

نرخ دلار در سال 1388

نرخ

نرخ ارز در سال 1388

قيمت دلار در سال 1388

نمودار ق

نرخ دلار سال 88

قيمت دلار سال 1388

نرخ ارز در سال 88نرخ ارز غنرخ ارز سال 1388نرخ دلار درسال 1388نرخ دلار سال 1388نرخ ارز 1388قيمت يورو در سال 1388نمودار نرخ ارز در سال 88نرخ دلار در سال 88نرخ دلار در 1388قيمت دلار در 13880719نرخ درهم سال 88دلار سال 88ارز 1388قيمت دلار در سال 88دلار 1388نرخ ارز سال 2005قيمت سكه 1388
وبلاگ هاي بورسي

Tags for this Thread

قوانين ايجاد گفتگو در تالار

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  


لینک‌های مهم: آموزش بورس ; کد بورسی ; افزایش سرمایه ; ورود به بورس ; آموزش تحلیل تکنیکال

کانال تلگرام بورس