آموزش تحلیل بنیادی سهام رهاورد نوین

صفحه 1 از 131 1231151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 15 از 1958
    عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج
    تشکرها: 6,273 بار در 1,468 پست

پيش گزيده توسعه و عمران کرمان - (کرمان)

با سلام
    تصميم گرفتم که يک تاپيک مخصوص اين سهم ايجاد کنم تا محلي باشد براي نظرات دوستان درباره اين سهم و اميدوارم که مورد استقبال قرار بگيرد. مخصوصا که اين سهم داراي سهامداران حقيقي بسياري نيز مي باشد.
    [*** لینک‌ها فقط برای اعضای سایت قابل مشاهده می‌باشند. ]
    اينهم آدرس سايت شرکت
    شما يک سيب داشته باشيد و من هم يک سيب و سيبهايمان را با هم عوض کنيم، همچنان هر دوتايمان يک سيب داريم. اما اگر شما يک ايده داشته باشيد و من هم يک ايده و اگر ايده هايمان را عوض کنيم، آنگاه هرکدام از ما دو ايده داريم. ​(جورج برنارد شاو)

توصيه اي به خريد و فروش بر اساس تحليلهاي جريان نقدينگي ندارم.

2. 9 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

3. # ADS
    نمایش دهنده تبلیغات
    تاريخ عضويت
    -
    شهر
    -

نشر الکترونیک پادام

آموزش تحلیل بنیادی سهام

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

این مطالب رو قبلا نوشته بودم.

نقل قول نوشته شده توسط amirfarahani مشاهده گفتگو
    کرمان
    سرمایه= 200100 میلیون ریال
    دارای مجوز افزایش سرمایه تا 525000 میلیون ریال
    سود انباشته = 64695 میلیون ریال
    ارزش داراییهای ملکی و ساختمانی = 216818 میلیون ریال
    ارزش سرمایه گذاریهای خارج از بورس= 129532 میلیون ریال
    عمده سرمایه گذاریهای خارج از بورس سهم شرکت در آرین ماهتاب گستر می باشد که سرمایه ای بالغ بر 400000 میلیون ریال دارد و سهم شرکت 22 درصد بالغ بر 88000 میلیون ریال می باشد.
    نکته جالب توجه اینست که سود دهی شرکت آرین گستر در سال مالی منتهی به 31/3/91 بالغ بر 250000 میلیون ریال بوده که تقریبا 40 درصد آنرا تقسیم نموده و سهم سود نقدی توسعه عمران کرمان حدود 23000 میلیون ریال شده است.
    با توجه به گزارشات سالهای قبل و پیش بینی سال آینده شرکت آرین گستر تقریبا معادل سرمایه اش سود انباشته دارد که در حقیقت ارزش سرمایه گذاری شرکت توسعه عمران کرمان در آن شرکت دو برابر و بالغ بر 176000 میلیون ریال می باشد.
    با یک جمع و تفریق ساده ارزش داراییهای شرکت به قیمت اسمی آنها حدود 500000 میلیون ریال یعنی چیزی برابر با 2500 ریال به ازای هر سهم می باشد.
    حال اگر بخواهیم به شرکت آرین گستر که حدود 60 درصد سرمایه بازدهی سالانه دارد ارزش بورسی بدهیم حداقل باید 250000 میلیون ریال دیگر به ارزش داراییهای شرکت توسعه و عمران کرمان اضافه کنیم.
    به نظرم این سهم هم ب دید کوتاه مدت و هم با دید میان مدت و هم بلند مدت یکی از بهترین گزینه های سهامداری می باشد.
    دوستان در صورتیکه نظر خاصی دارند اعم از موافق یا مخالف خوشحال می شوم که آنرا بیان کنند.
    موفق و پر سود باشید
    توسعه عمران کرمان
    با عبور از سقف قبلی تازه نگاههای بازار به آن معطوف خواهد شد. سهمی از زیر مجموعه های وساخت. به نظرم با عبور از 1156 ریال هدفش رسیدن به 1400 ریال خواهد بود.
    سهامداران عمده نیز اگر خواهان مالکیت بیشتر بر این سهم هستند باید اجازه رشد به آن بدهند تا معاملات آن روان شود. علیرغم اینکه تعداد سهامداران حقیقی با تعداد سهم میانگین 2500 عدد در این سهم زیاد است ولی به نظر می رسد زیر 110 تومان خیلی تمایل به فروش ندارند. مطمئنا با افزایش قیمت آن حجم معاملات روزانه این سهم بیشتر خواهد شد و توجه بازار به آن جلب می شود.
    سود سال گذشته شرکت 128 ریال بود که 80 ریال را در مجمع تقسیم کرد و سود امسال هم که 256 ریال می باشد
    شما يک سيب داشته باشيد و من هم يک سيب و سيبهايمان را با هم عوض کنيم، همچنان هر دوتايمان يک سيب داريم. اما اگر شما يک ايده داشته باشيد و من هم يک ايده و اگر ايده هايمان را عوض کنيم، آنگاه هرکدام از ما دو ايده داريم. ​(جورج برنارد شاو)

5. 7 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

به نظر می آید نکته ظریفی در مورد کرمان مورد غفلت و کم توجهی قرار گرفته است. وقتی به گزارشهای وضعیت پرتفوی شرکت نگاه می کنیم، چیزی که مشهود است خالی بودن سبد از سهام بورسی است و ارزش پرتفوی شرکتهای خارج از بورسی نیز برابر با 232127 میلیون ریال می باشد که به ازای هر سهم برابر با 1160 ریال.
    از سوی دیگر طبق گزارش هیئت مدیره به مجمع عمومی سال 91 شرکت 18694 میلیون ریال اندوخته قانونی و 32565 میلیون ریال سود انباشته دارد که 9574 میلیون هم از آخرین مجمع به آن اضافه شده است. یعنی جمعا 60833 میلیون ریال . به عبارتی هر سهم 304 ریال اندوخته و سود انباشته دارد.
    پس تا اینجا ارزش سهم برابر می شود با 1464 ریال.
    اما نکته مهم و مورد غفلت ارزش املاکی است که شرکت صاحب آنهاست و در آنها سرمایه گذاری کرده است. طبق گزارش هیئت مدیره 216818 میلیون ریال ارزش دفتری آنهاست. به عبارت دیگر هر سهم 1083 ریال ساختمان و زمین دارد و شرکت ظرف دو سال گذشته هنوز اقدام به فروش آنها نکرده است.
    یعنی حداقل ارزش هر سهم کرمان 2547 ریال می باشد.
    البته در میان شرکتهای زیرمجموعه کرمان یک نام می درخشد و عمده سود شرکت در دو سال گذشته نیز از محل سود دریافتی از آن تامین شده است و در آینده بیشتر درباره آن خواهم نوشت. آرین ماهتاب گستر

7. 5 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

در حال حاضر ارزش دفتری املاک و ساختمان شرکت که در دو سال گذشته نیز فروش انجام نداده است حدود 216000 میلیون ریال است و اگر ظرف سه سال آینده بخواهد آنها را با 60 درصد افزایش قیمت به فروش برساند حدود 120000 میلوین ریال سود فروش در این سه سال خواهد بود که حداقل سالانه 20 تومان به سود شرکت افزوده می شود و با توجه به وضعیت شرکتهای زیرمجموعه شرکت مخصوصا آرین ماهتاب گستر روند سوددهی فعلی نیز اگر زیاد نشود کم نخواهد شد. به عبارت دیگر سود هر سهم کرمان را باید 45 تومان در نظر گرفت نه 256 ریال. پی به ای 4 هم که بخواهیم بدهیم قیمت سهم نباید کمتر از 180 تومان باشد.

9. 6 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده صنايع روي کرمان

شرکت صنايع روي کرمان از زير مجموعه هاي توسعه عمران کرمان مي باشد و سرمايه آن 4000 ميليون ريال است که 99.13 درصد آن متعلق به توسعه عمران کرمان است. اين شرکت دارنده معادن سرب و روي گوجر کرمان است که به دليل افت قيمت خاک در سالهاي گذشته فعاليت آن راکد بوده ولي ظاهرا از سال گذشته مجددا فعاليت خود را در اين زمينه شروع کرده است و همچنين قصد فعاليت در زمينه ذغال سنگ را هم دارد.

11. 4 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

در سود سال جاري شركت 53700 ميليون ريال سود از محل ساير درآمدها پيش بيني شده است كه مبتني بر فروش پروژه طلايي 1 در كرمان مي باشد. 3000 متر اداري و 340 متر تجاري كه از محل فروش آنها 53700 ميليون ريال سود بدست مي آيد. جالب است بدانيم اگر شركت براي دو سال آينده فقط بخواهد واحدهاي پروژه هاي طلايي 2 و 3 را كه هر كدام شامل 5137 متر مسكوني و 92 متر تجاري مي باشد را به قيمتهاي امروز به فروش برساند براي هر سال بيش از 40000 ميليون ريال سود شناسايي مي شود. و با فرض ثابت ماندن سود آرين ماهتاب گستر و عدم كسب سود در شركتهاي زير مجموعه ديگر به نظر مي رسد كسب سود حداقلي 250ريال براي هر سهم براي دو سال آينده تضمين شده مي باشد.
    همچنين شركت مالك 6 درصد سهام شركت سرمايه گذاري ساختمان نوين مي باشد (18 ميليون سهم) كه در سال مالي منتهي به 31 شهريور 91 از 209 ريال سود بدست آمده 12 ريال را تقسيم نمود.

با تمام نكات مثبتي كه تا كنون ذكر شد و باز هم ادامه دارد يك عيب بزرگ (شايد هم حسن باشد) در اين سهم وجود دارد و آن تعداد زياد سهامداران حقيقي مي باشد. بطوريكه حدود 53 درصد سهم شركت متعلق به حدود 150هزار نفر سهامدار مي باشد. يعني چيزي حدود 700 سهم به ازاي هر نفر.آنهم سهامداران خسته اي كه در چند سال گذشته سود چنداني كسب نكرده اند و الان هم قيمت سهم زير قيمت اسمي مي باشد و با كوچكترين مثبتي و نزديك شدن به قيمت اسمي تعداد فروشنده ها زياد مي شود و در قيمتهاي 105 تا 110 تومان مانع صعود سهم مي شوند. از سوي ديگر تعداد سهامداران حقيقي و حقوقي زير يك درصد سهم نيز بيش از 20 نفر مي باشد كه خواهان مالكيت بيشتري از اين سهم هستند و به نوعي در حال بازي دادن سهم بين قيمتهاي 90 تا 110 تومان هستند تا بتوانند سهام بيشتري را خريداري كنند.
    همه اينها را نوشتم تا اگر سهامدار هستيد مفت سهم خود را نفروشيد و اگر مي خواهيد در اين سهم سرمايهگذاري كنيد مطمئن باشيد كه ضرر نخواهيد كرد.
    كرمان هم ساختماني است و هم نيروگاهي و هم معدني و هم ...
    پر سود باشيد

13. 8 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

ظاهر معاملات اينجوريه كه اول با منفي شروع مي كنند اون هم با حجم خيلي كم و اون پايين هم مي نشينند براي خريد و اگر تا آخر وقت بهشون فروختن كه عاليه اگر هم نشد همون حجم رو تو مثبت معامله مي كنند تا قيمت خيلي تكون نخوره!
    غافل از اينكه اين سهم خيلي ارزنده تر از اين قيمتهاست و اگر حقيقي يا حقوقي مي خواد حجم بالا برداره بهترين قيمت بين 105 تا 120 تومان هستش.

15. 3 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

با توجه به اینکه این شرکت حدود 150 هزار سهامدار حقیقی دارد امیدوارم که تعدادی از این عزیزان در این تالار حضور داشته باشند. لذا خواهشی از این دوستان دارم. اگر ساکن کرمان هستند و اطلاعی از شروع به فعالیت معدن گوجر دارند اطلاع رسانی نمایند. این معدن متعلق به توسعه عمران کرمان می باشد که در سالهای گذشته به دلیل پایین بودن قیمت خاک فعالیتش متوقف شده بود. ولی به نظر می رسد با توجه به بالا رفتن قیمت دلار قیمت خاک نیز بالا رفته باشد و بهره برداری مجدد از این معدن صرفه اقتصادی داشته باشد...
    ممنون

17. 4 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

اگر سهامداران خسته اجازه بدهند و سهم خود را مفت نفروشند در یک ماه آینده قیمت سهم به قیمت عرضه اولیه خواهد رسید ...

19. 7 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

سهامداران عمده بالای یک درصد
    سرمایه گذاری ساختمان = 22.8 درصد
    تامین مسکن نوین = 3.72 درصد
    سرمایه گذاری و تجارت امید = 3.44 درصد
    عمران و توسعه فارس = 2.57 درصد
    گروه استراتوس پارس = 2.45 درصد
    سازمان عمران کرمان = 2.15 درصد
    شخص حقیقی = 1.36 درصد (آقای ع . اح)

سهامداران عمده کمتر از یک درصد
    صنایع خودروسازی کرمان
    لاستیک کرمان
    سرمایه گذاری صنعت ذغال کرمان
    عمران ارگ جدید
    سرمایه گذاری ساختمان نوین
    بیمه آسیا
    فرآورده های روغنی فریکو
    صندوق قرض الحسنه مشیز
    هواپیمایی ماهان
    شرکت کنترل کیفیت
    بیمه ایران
    کانون صندوقهای قرض الحسنه
    سیمان کرمان
    سرمایه گذاری مس شهید باهنر
    سرمایه گذاری بانک ملی
    بیمه خدمات درمانی
    تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان
    روغن نباتی گلناز

این شرکتها بین 100 هزار تا 1900000 سهم از کرمان را دارا می باشند...
    به نظرم تا زمانیکه دو سه تا از این شرکتها وارد جمع سهامداران عمده بالای یک درصد نشوند اجازه حرکت جدی به سهم داده نمی شود ...

21. 4 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده آرين ماهتاب گستر

اول از همه لينک زير آدرس اينترنتي شرکت مي باشد

اين شرکت با سرمايه 400000ميليون ريال منقسم بر 1000 سهم 400 ميليون ريالي در زمينه ساخت نيروگاه برق مشغول به فعاليت مي باشد. شرکت توسعه عمران کرمان مالک 22.2 درصد (88800 ميليون ريال) آرين ماهتاب گستر مي باشد.
    با توجه به اطلاعات منتشر شده سود چند سال اخير اين شرکت به شرح زير مي باشد
    سود خالص پس از کسر ماليات در پايان سال مالي 88 (29 اسفند) = 284699 ميليون ريال و سود تقسيم شده 129600 ميليون ريال
    سود سال مالي 89 = 148362 ميليون ريال
    سود سال مالي 90 = 250000 ميليون ريال و سود تقسيم شده 90000 ميليون ريال
    سود سال مالي 91 = 250000 ميليون ريال و سود تقسيم شده 103603 ميليون ريال
    پيش بيني سود سال 92 = 220000 ميليون ريال و پيش بيني تقسيم سود 90090 ميليون ريال
    با يک جمع بندي ساده در 5 سال اخير هر سهم 400 ميليون ريالي شرکت آرين ماهتاب گستر حدود 1153 ميليون ريال سود داشته است يعني بطور متوسط سالانه 230 ميليون ريال . به عبارت ديگر اگر بر مبناي شرکتهاي بورسي محاسبه کنيم هر سهم 100 توماني آن سالانه 60 تومان سود داشته است.
    اما مهمتر اينکه از اين مقدار سود فقط در حدود 500000 ميليون ريال آن تقسيم شده است و بقيه بصورت سود انباشته مي باشد ( در حدود 600000 ميليون ريال) يعني چيزي معادل 1.5 برابر سرمايه شرکت.
    به بيان ديگر ارزش سرمايه گذاري توسعه عمران کرمان در اين شرکت حداقل 222000 ميليون ريال (اسمي) مي باشد ( حدود 110 تومان به ازاي هر سهم)
    اما اگر بخواهيم پي به اي شرکتهاي نيروگاهي (مثل مپنا) را به آن بدهيم ( پي به اي 5) ارزش هر سهم 40 ميليون توماني آن بيش از 200 ميلون تومان مي شود و بر اين اساس ارزش دارايي کرمان در اين شرکت بيش از 444000 ميليون ريال مي شود. در حقيقت ارزش اين شرکت به ازاي هر سهم کرمان بيش از 220 تومان مي باشد ...
    حال ارزش ساير داراييهاي کرمان از قبيل سرمايه گذاري در ساير شرکتهاي غير بورسي و همچنين زمينها و پروژه هاي ساختماني و از همه مهمتر معدن سرب و روي گوجر کرمان را نيز به اين 220 تومان اضافه کنيد ... فکر نمي کنم کمتر از 300 تومان بشود ...
    در عجبم از مردماني که سهمي اينچنين ارزشمند را به زير قيمت اسمي مي فروشند آنهم در شرایطی که پیش بینی سود امسال شرکت 256 ریال می باشد ...

23. 6 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    تشکرها: 13,038 بار در 2,690 پست
    نوشته‌های وبلاگ
    1

پيش گزيده

با سلام
    امكان اين وجود نداريد اين تاپيك به تالار اصلي انتقال پيدا كند؟
    در هياهوي زندگي دريافتم،چه دويدنهاي كه فقط پاهايم را از من گرفت، در حاليكه گويي ايستاده بودم. چه غصه هاييكه فقط باعث سپيدي مويم شد، در حاليكه قصه اي كودكانه بيش نبود. دريافتم كسي هست كه اگر بخواهد "مي شود"، و اگر نه، "نمي شود"به همين سادگي. كاش نه مي دويدم و نه غصه مي خوردم فقط او را مي خواندم.
    نظرات كاملا شخصي مي باشد.

25. 1 كاربر به خاطر اين پست از ".احسان." تشكر كرده است:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط ".احسان." مشاهده گفتگو
    با سلام
    امكان اين وجود نداريد اين تاپيك به تالار اصلي انتقال پيدا كند؟
    سلام
    نمی دونم.طبق مقررات تالار هنوز نه؟ مگر اینکه ناظرین محترم تالار لطف کنند و زودتر این تاپیک را به تالار اصلی منتقل نمایند...

27. 2 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2012
    شهر
    کرج

پيش گزيده

مطابق مصوبه مجمع عمومي فوق العاده شركت مورخ7/11/89 افزايش سرمايه شركت از 174 ميليارد ريال به 525 ميليارد ريال در چند مرحله و از محل هاي مختلف به هيئت مديره تفويض گرديد.
    با اين تفويض اختيار هيات مديره در مرحله اول نسبت به افزايش سرمايه شركت از مبلغ 174000 ميليون ريال به مبلغ 200100ميليون ريال اقدام نمود.(17/5/90)
    مراحل بعدي افزايش سرمايه براساس برنامه زمانبندي و از محل مطالبات و آورده متعاقباً توسط
    هيات مديره به انجام خواهد رسيد.

به نظر شما شرکتی که بیش از 160 درصد افزایش سرمایه در اختیار هیئت مدیره دارد و ارزش واقعی ان بیش از 300 تومان میباشد تا کی می تواند زیر قیمت اسمی معامله شود؟

29. 4 كاربر به خاطر اين پست از amirfarahani تشكر كرده‌اند:

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    تشکرها: 13,038 بار در 2,690 پست
    نوشته‌های وبلاگ
    1

پيش گزيده

سهامداران عمده بالای یک درصد
    سرمایه گذاری ساختمان = 22.8 درصد
    تامین مسکن نوین = 3.72 درصد
    سرمایه گذاری و تجارت امید = 3.44 درصد
    عمران و توسعه فارس = 2.57 درصد
    گروه استراتوس پارس = 2.45 درصد
    سازمان عمران کرمان = 2.15 درصد
    شخص حقیقی = 1.36 درصد (آقای ع . اح)

سهامداران عمده کمتر از یک درصد
    صنایع خودروسازی کرمان
    لاستیک کرمان
    سرمایه گذاری صنعت ذغال کرمان
    عمران ارگ جدید
    سرمایه گذاری ساختمان نوین
    بیمه آسیا
    فرآورده های روغنی فریکو
    صندوق قرض الحسنه مشیز
    هواپیمایی ماهان
    شرکت کنترل کیفیت
    بیمه ایران
    کانون صندوقهای قرض الحسنه
    سیمان کرمان
    سرمایه گذاری مس شهید باهنر
    سرمایه گذاری بانک ملی
    بیمه خدمات درمانی
    تعاونی مجتمع صنعتی رفسنجان
    روغن نباتی گلناز

این شرکتها بین 100 هزار تا 1900000 سهم از کرمان را دارا می باشند...
    به نظرم تا زمانیکه دو سه تا از این شرکتها وارد جمع سهامداران عمده بالای یک درصد نشوند اجازه حرکت جدی به سهم داده نمی شود ...
    به نظر مياد، شركتهاي كه جز سهامداران زير 1% هستند،‌ زياد پيگير اين سهم نيستند. چرا كه اگر بودند،‌ تا الان تحركاتي رو در اين سهم شاهد بوديم.
    با توجه به اينكه سهام موجود در بازار پايين مي باشد،‌ به نظرم گذر از مرز 100 تومان و قرار گرفتن اين سهم در صدر بازار فرابورس توجه بازار را به اين سهم زير خاكي و ارزشمند جلب خواهد كرد.
    جمع كردن سهام از دست حقيقي ها هم فكر كنم بيش از يكسال طول مي كشد،‌ چون سهامدار جز اين شركت بايد براي معامله به بازار بورس مراجعه كند، كد گرفته و سپس سهامش قابل معامله شود، بنابراين نگراني از عرضه سهامدار جز با ميانگين 500 سهم الي 10000 سهم وجود ندارد.

موفق و پرسود باشيد
    در هياهوي زندگي دريافتم،چه دويدنهاي كه فقط پاهايم را از من گرفت، در حاليكه گويي ايستاده بودم. چه غصه هاييكه فقط باعث سپيدي مويم شد، در حاليكه قصه اي كودكانه بيش نبود. دريافتم كسي هست كه اگر بخواهد "مي شود"، و اگر نه، "نمي شود"به همين سادگي. كاش نه مي دويدم و نه غصه مي خوردم فقط او را مي خواندم.
    نظرات كاملا شخصي مي باشد.

31. 2 كاربر به خاطر اين پست از ".احسان." تشكر كرده‌اند:

کلمات کلیدی:

تالار گفتگو

توسعه کرمان

شركت توسعه و عمران استان كرمان

توسعه و عمران کرمان

شرکت سرما

شرکت توسعه و عمران استان کرمان

سهام توسعه و عمران استان کرمان

توسعه وعمران استان كرمان

سهام طلا

عمران و توسعه کرمان

سرما

توسعه عمران کرمانسهام توسعه و عمران استان کرمان در بازار دوم فرا بورسامورسهام عمران کرمانشركت توسعه كرمانکارمانسهام توسعه عمران کرمانتوسعه و عمران استان کرمانسهام توسعه کرمانسايت سهام غدالت استان كرمانعمران و توسعه استان کرمانتالارگفتگوشرکت توسعه و عمران کرمانساختماني برج هزار کرمانامورسهام شرکت سرما
وبلاگ هاي بورسي

Bookmarks

قوانين ايجاد گفتگو در تالار