آموزش تحلیل تکنیکال

صفحه 442 از 601 اولاول ... 342392432440441442443444452492542 ... آخرآخر
نمايش نتايج 6,616 به 6,630 از 9002

عنوان: پالايشگاه تهران---شتران

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط افشاگر حقيقت مشاهده گفتگو
    خوب دوستان عزيز معاملات 8 دقيقه آخر و رنج مثبت کاملا براي من يکي قابل پيشبيني بود با توجه به نوع معاملات. و معامله در +3 قيمت فردا غير از اينه که ارزشمندي سهم را نشون ميده؟

اما يک نکته ديگه :
    دوستان شخصا با توجه به معاملات شتران و خصوصا معاملات امروز ديگه شک ندارم که اين سهم را يک باند حقيقي کنترل ميکنه و آنقدر قوي هستند که اجازه نميدن حقوقي هاي فعال روي سهم ، سهمو بالا بکشن. هرچند يادم هست قبلا هم به اين نکته اشاره کرده بودم ولي امروز ديگه به يقين رسيدم.

آخه چه معني داره بعد اينکه حقوقي رنج مثبت ميزنه بياي و رنج منفي بکشي؟
    چه معني داره اول صبح تا منفي کامل رنج بکشي اونم بعد از اين همه اصلاح و در حالي که همگروهيها دارن متعادل معامله ميشن؟

اين رفتار بارها و بارها در سهم ديده شده متاسفانه.
    به نظر من حقوقي فرصت طلب فقط قصد جمع آوري سهمو داره و فقط داره مثلا اداي حمايت رو درمياره . البته هر چقدر زودتر تکميل کنه بهتره....

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط (دکتر تجدد نیا) مشاهده گفتگو
    دوستان .این چند نکته مهم رو بررسی بفرمایید.شما سرمایه و اینده خودتون رو به بورس آوردید پس خوبه یه چیزاییرو واسه خودتون روشن کنید.
    بعضی دوستان در خصوصی از علت درست در آمدن پیش بینی های ما سوال میفرمایند.در تاپیک پاسخ میدهم.ببینید دوستان این ها پیش بینی نیست.روند سهام شاخص ساز به سادگی قابل بررسی است.یک مثبت 4 خوردن به سهامی مثل شبندر و اخابر و فملی یعنی زودتر پر شدن ظرف زمانی شاخص!! (ببینید چرا این سهما هیچ وقت تکون نمیخورن؟!)این شاخص مهندسی شده است.باید در تایم مشخصی به عدد خاصی برسد.در مسیر ریزش ها و رشد هایی وجود دارد ولی بدونید اگه قرار باشه تا پایان سال برای مثال زیر 90000 باشه هیچ وقت بازیگردانان و بزرگان و مسئولین نمیان اونو با شبندر و اخابر ببرن بالا!! 4 درصد در هیچ سهمی تفاوتی ندارد.پس راه اپتیموم بهره بردن از سهام کوچک است که هر 100 تا 4 خوردنش به اندازه یک 4 شبندر بر شاخص تاثیر ندارد..شما ببیبنید سهمی مثل شبندر و شتران که در یک سال رشد های 16 و 10 برابری بی علت (فقط ناشی از تغییر نرخ ارز ) داشتند همگی در آستانه ی یک ریزش سهمگین هستند.این جا ابتدای بازیست.بنده بدون غرض تارگت های سهم رو پیش روی شما قرار دادم.

یه مورد دیگه این که فریب افرادی مثل جناب بهزادی و یا زنده رود رو نخورید.اثبات حرف بنده بررسی صفحات اولیه تاپیک میباشد.افرادی این چنینی که شمارو اسیر سهم رو به افول شبندر کردن میانگین خریدی زیر 200 تومان دارند!!!! شما صفحات اولیه و وقتی قیمت شبندر در محدوده 140 تا 200 بوده است رو ببینید.این ها اصطلاحا خود را بسته اند! و شمایی که از 1800 یا حتی 1400 وارد سهم شده ای بدان که چیزی نصیبت نخواهد شد.کسی میوه های این سهم رو گرفته و شهد عسل رو بر زبانش چشیده که از محدوده زیر 200 سهم رو داشته که البته بالای 99 درصد این افراد خالی کرده اند واین افراد باقی مانده فقط آفت تکنیک های سرمایه گذاری شما هستند چرا که در حال فریب شما هستند.

نوشته شده توسط (دکتر تجدد نیا)
    جهت راهنمایی دوستان در این صفحه هم این مبحث مهم درج میشه.
    از کاربری فعال در سایت بورسی که اغلب در رکاب منطق و بواسطه سلاح اعتدال قلم میزنند (بنده هیچ مسئولیتی بابت نوشتار ایشون ندارم):

دوستان متاسفانه از طریق دوستی در سایت بورس 24 با خبر شدیم تعدیل منفی برای پالایشی های شبندر و شبریز و شاوان اعلام خواهد شد.به نظر فرصت خروج پیش آمده در روز های قبل برای خروج سهامدارن حرفه ای تر بی مورد نبوده.
    تارگت نموداری و بنیادی اولیه بندر : 1350
    تو موج بعدی هدف 1190 وسپس 950 رو تا پایان سال داره.
    در صورت صعود هم تارگت بلند مدت 1580 رو داره .

پیش نویس: بعضی دوستان با تغییر اعداد اصلی که توسط اون کاربر تحلیل گر در سایت بورسی به دست آمده در صدد گرفتار کردن شما عزیزان تازه وارد و سهامداران خرد در گرداب بلا و باتلاق زیان هستند اما نگران نباشید.به زودی تارگت های اعمالی کپی برابر اصل تابلوی بازار خواهند بود.
    سلام لطفا به 3 نکته توجه کنید :

1. شتران فرابورسی هست و تاثیری در میزان شاخص نداره پس به کل این حرف شما در مورد شتران صحت ندارد.

2. اگر میگید بی علت چند برابر شدن پس علت افزایش نرخ ارز که خودت هم بهش اشاره میکنی چیه؟ ضمنا یکی از مهمترین عوامل همین نرخ ارز هست در تعیین پارامترهای اقتصادی ،بصورت مستقیم و غیر مستقیم.

3. اگر سهمی ارزان ارائه بشه دلیل نداره که وقتی رشد کرد دیگه ارزنده نباشه. شبندر را ارزان عرضه کردند در حد مفت و همینطور شتران . آیا اگر هدیه ای - که مفت است - به شما برسد آیا به صرف دریافت مفت و رایگان آن میشه گفت بی ارزش هست؟
    شبندر و شتران مفت و ارزان ارائه شدند و مثل یک هدیه بودند برای کسانی که قدر آنها را میدونستند و صد البته آینده را درست تحلیل کردند.

من رفتم و صفحات تاپیک را به گفته شما مطالعه کردم و کلی اظهار نظرات در آنجا از آیدیهای مختلف برایم جالب بود. - البته منظورم این دو آیدی که شما گفتید نیست - مثلا یک آیدی گفته بود : "" اگر این سهم حتی 200 % هم به من گین بده باز هم نمیخرم دوستان بیاید و با هم متحد باشیم "" خوب همین آیدی محترم در مخیله اش هم نمیگنجید که شبندر از قیمتهای حدود 100 تومن به 1500 و چندی پیش 1800 برسه یعنی در یک ونیم سال بالاتر از 1500 درصد. دیگری گفته بود "" بالای 100 عرضه بشه نمیخرم "" و ...

حالا به نظر شما شبندر که 15 برابر شد ممکن نیست که در آینده 1.5 برابر بشه ؟ مثلا بشه 2200 تومان یا مثلا همین شتران؟
    با این تجربه و شرایط اقتصادی نباید این مساله خیلی دور از ذهن و عجیب باشه ... به نظر من از این رشد قیمتی سهام فقط نمیشه نتیجه گرفت که این سهام دیگه رشد نمیکنن و به تعبیر شما رو به افولن بلکه میشه عکس اون را هم نتیجه گرفت ... برای تمرین کافیه بازه رشدی شبندر را مثلا به چندین قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را نسبت به قبل مقایسه کنید این منطق شما و برعکس اون میتونه در هر بازه مطرح بشه و با نتیجه ای عکس مواجه بشه. الان هم فرض کنید در یک مقطع جدید هستیم در همان سهم پس هیچ چیز بعید نیست با این اوصاف ...

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط Just trade مشاهده گفتگو
    به نظر من حقوقي فرصت طلب فقط قصد جمع آوري سهمو داره و فقط داره مثلا اداي حمايت رو درمياره . البته هر چقدر زودتر تکميل کنه بهتره....
    سلام دوست عزیز ،اگر همین فرصت طلبی حقوقی نبود امروز برادران حقیقی بطور انتحاری سهمو صف فروشش کرده بودن حالا واقعی یا مصنوعیش بماند.
    این فرصت طلبیش یک رفتار حمایتی هم درش نهفته است. بازم ممنونشون هستیم و نوش جونشون.

همه جا از عرضه حقوقی میترسن اینجا ما از عرضه حقیقی

پيش گزيده

متاسفانه خیلی وقته که بعضی احمق و کودن که کلی عقده در دوران کودکی داشتن با نهایت بی شرمی اسم دکتر رو خودشون میذارن و فقط حرف مفت تحویل ملت میدن.

آخه حرام خوری تا کی؟؟

آخه بچه .... بیچاره !!! یعنی احمقی پیدا میشه که به تو کودن بگه دکتر؟

چرا از رو نمیری؟
    ناظر هم ظاهرا به جای خفه کردنت فقط بهت اخطار میده

پيش گزيده

میلاد پر خیر و برکت خاتم النبیین حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله وسلم و رئیس مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به همه مسلمین و شیعیان جهان تبریک و تهنیت عرض میکنم

پيش گزيده

آری از پشت کوه آمده ام...

چه می دانستم این ور کوه باید برای ثروت،حرام خورد؟!

برای عشق خیانت کرد
    برای خوب دیده شدن دیگری را بد نشان داد
    برای به عرش رسیدن دیگری را به فرش کشاند
    وقتی هم با تمام سادگی دلیلش را می پرسم
    می گویند: از پشت کوه آمده!
    ترجیح می دهم به پشت کوه برگردم و تنها دغدغه ام سالم برگرداندن گوسفندان از دست گرگ ها باشد، تا اینکه این ور کوه باشم و گرگ!
    استاد محمد بهمن بیگی.

/////////////////////////////////////////////

حالا این گرگ ها چند وقتیه که در لباس دکترو مهندس و...... تو پالایشگاهی ها دنبال گوسفند میگردن

آخه بنای زندگی شون رو حرامه

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط (دکتر تجدد نيا) مشاهده گفتگو
    دوستان .اين چند نکته مهم رو بررسي بفرماييد.شما سرمايه و اينده خودتون رو به بورس آورديد پس خوبه يه چيزاييرو واسه خودتون روشن کنيد.
    بعضي دوستان .................................................. .....................
    .................................................. .........................................
    .............................
    ي به دست آمده در صدد گرفتار کردن شما عزيزان تازه وارد و سهامداران خرد در گرداب بلا و باتلاق زيان هستند اما نگران نباشيد.به زودي تارگت هاي اعمالي کپي برابر اصل تابلوي بازار خواهند بود.
    تعجب مي کنم از افرادي که آيدي خودشون رو با دکتر شروع مي کنن.
    آخه هيچ جاي دنيا کسي که دکتر يا پروفسوره خودش رو دکتر و ... خطاب نمي کنه.
    حتي خيلي از چهره هاي علمي دنيا تو رشته هاي مختلف ايميل هاشون رو با اسم کوچيکشون تموم مي کنن.
    اين ها هم از تبعات رياست جمهوري فرديه که خودش رو دکتر و مهندس خطاب مي کرد و مي گفت من رياضي بلدم.
    شما چي بلديد دوست عزيز؟ دروغ؟ عددسازي؟ تهمت؟ مال مردم خوري؟
    شايدم هم رشته ي همون دکتر تقلبي هستيد و دکتراي توهم داريد!

پيش گزيده

دوستان خوب شترانی،
    یکی از پارامترهای مهم در خصوص انتخاب سهام جهت نگهداری بلندمدت ارزش جایگزینی میباشدبه این مفهوم که اگر در شرایط موجود بخواهیم کارخانه ای با شرایط شرکت مورد نظر ایجاد نماییم بهای تمام شده ان چقدر خواهد شد تا بتوانیم به ارزش روز شرکت مورد نظر پی ببریم.شاید بگویید من که نمیخواهم کل شرکت را بخرم درحالیکه در دنیای تجارت این ارزش خواه ناخواه بر روی نرخهای فروش و.....تاثیر میگذارد وشما نیز به عنوان یک سهامدار جزء از این موضوع منتفع خواهید شد.
    این مقدمه را برای این یاداوری نمودم که در صفحات قبل دوستان جوان تحلیلگرم بهای تمام شده کلیه شرکتهای پالایشگاهی را با پالایشگاهی که اخیرا" در عراق احداث شده مقایسه نموده اند ودراین میان بالا ترین تفاوت مربوط به شتران میباشد به این مفهوم که اگر بخواهیم پالایشگاهی با ظرفیت شتران بسازیم حداقل نرخ روز سهام شرکت باید سه برابر باشد .
    تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل....

Thumbs up

سالروز ولادت با سعادت نبي مكرم اسلام حضرت محمد (ص) و فرخنده ميلاد امام جعفر صادق (ع) را تبريک و شادباش عرض ميکنم

پيش گزيده

دوستان افزایش سرمایه کی صورت می گیرد

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط hoossen مشاهده گفتگو
    دوستان افزایش سرمایه کی صورت می گیرد
    دوست عزیز این سوال رو باید از امور سهام بپرسید . شماره پالایشگاه یعنی 02155901045 را بگیرید و از اپراتور بخواهید براتون امور سهام را وصل کنه.

پيش گزيده

دوستان میخوام یک تناسب ساده بین مالکیت یک سهامدار پالایشگاه تهران و پالایشگاهی مشابه مثل بندر عباس انجام بدم فقط بر حسب درصد مالکیت پالایشگاه و نه چیز دیگه تاکید میکنم فقط و فقط بر اساس تعداد سهام هر کدام از دو پالایشگاه به شرح زیر بعد دوستان اگر نظری دارند بفرمایند:

تعداد سهام پالایشگاه تهران : 61200000 سهم
    تعداد سهام پالایشگاه بندر : 13800000000 سهم

حالا فرض کنید شخصی سهامدار 1000 سهم در پالایشگاه تهران هست میخوایم ببینیم با توجه به تعداد سهام همین فرد میتونه مالک چند سهم از پالایشگاه بندر باشه ؟

میزان مالکیت در پالایشگاه تهران با هزار سهم : 1000/61200000 =0.000016339869

حالا برای اینکه ببینیم این میزان مالکیت در پالایشگاه بندر چند سهم میشه کافیه همین عدد را در تعداد سهام بندر ضرب کنیم یعنی :

0.000016339869 * 13800000000 = 225490

یعنی اگر فردی مالک 1000 سهم از پالایشگاه تهران باشه مثل اینه که مالک 225490 سهم از پالایشگاه بندر هست.
    حالا اگر قیمت هر سهمبندر را همین 1400 فعلی هم در نظر بگیریم قیمت 1000 سهم شتران بر اساس قیمت شبندر میشه :
    1400 * 225490 = 315690000 میلیون تومان در حالی که الان قیمت 1000 سهم شتران میشه تقریبا 82000000 تومان طبق تابلو.

البته اول بحث هم خدمتتون عرض کردم که این احتساب با فرض یکسان بودن دو پالایشگاه در نظر گرفته شده در صورتی که این دو پالایشگاه هم از نظر ظرفیت و هم از نظر نوع و کیفیت محصولات و سایر پارامترها با هم تفاوت دارند که من به برخی از این تفاوتها مطابق با گزارش هیات مدیره اشاره میکنم :

ظرفیت : بندر 318000 بشکه در روز شتران 238000 بشکه در روز
    بنزین و نفتا : بندر 11530 متر مکعب در روز شتران 6464 متر مکعب در روز
    نفت گاز : بندر 15955 متر مکعب در روز شتران 12378 متر مکعب در روز
    نفت سفید : بندر 2413 متر مکعب در روز شتران 3039 متر مکعب در روز
    گاز مایع : بندر 1270 متر مکعب در روز شتران 1495 متر مکعب در روز
    سوخت جت : بندر 530 متر مکعب در روز شتران 1426 متر مکعب در روز
    خوراک قیر : بندر 1197 متر مکعب در روز شتران 1802 متر مکعب در روز
    روغن خام : بندر 0 متر مکعب در روز شتران 2033 متر مکعب در روز
    نفت کوره : بندر 16954 متر مکعب در روز شتران 7446 متر مکعب در روز

حالا دوستان همونطور که در بالا میبینید

1.محصولات شتران از نظر کمیت در مواردی کمتر و در مواردی بیشتر از بندر هست .
    2.عدد 315690000 را بر اساس قیمت فعلی بندر یعنی 1400 بدست اوردیم و در حالی که خیلی از تحلیلگران معتقد به ارزشمندی شبندر به بیش از قیمت 2000 تومان هستند. با توجه به ارزش جایگزینی و ...

حالا اگر با همه این شرایط باز هم بخواهیم بزنیم تو سر مال و خیلی لپی هم حساب کنیم به نظر شما 200000000 میلیون تومان ارزش نداره ؟

تازه ما کیفیت محصولات و تغذیه بزرگترین روغن سازهای کشور و... را هم لحاظ نکردیم.

این یعنی الآن شتران در بد ترین حالت حداقل در کمتر از نصف ارزش ذاتیش معامله میشه.

به نظر شما حالا حقوقی حق داشت آخر وقت روز شنبه رنج مثبت بزنه و در +3 فردا سهمو جارو کنه یا نه؟

یعنی حقوقی مطلع هم با خودش اینطور حساب و کتاب کرده ؟

عضو سايت
    تاريخ عضويت
    May 2011
    شهر
    داريان (( درياني ))

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط افشاگر حقیقت مشاهده گفتگو
    دوستان میخوام یک تناسب ساده بین مالکیت یک سهامدار پالایشگاه تهران و پالایشگاهی مشابه مثل بندر عباس انجام بدم فقط بر حسب درصد مالکیت پالایشگاه و نه چیز دیگه تاکید میکنم فقط و فقط بر اساس تعداد سهام هر کدام از دو پالایشگاه به شرح زیر بعد دوستان اگر نظری دارند بفرمایند:

تعداد سهام پالایشگاه تهران : 61200000 سهم
    تعداد سهام پالایشگاه بندر : 13800000000 سهم

حالا فرض کنید شخصی سهامدار 1000 سهم در پالایشگاه تهران هست میخوایم ببینیم با توجه به تعداد سهام همین فرد میتونه مالک چند سهم از پالایشگاه بندر باشه ؟

میزان مالکیت در پالایشگاه تهران با هزار سهم : 1000/61200000 =0.000016339869

حالا برای اینکه ببینیم این میزان مالکیت در پالایشگاه بندر چند سهم میشه کافیه همین عدد را در تعداد سهام بندر ضرب کنیم یعنی :

0.000016339869 * 13800000000 = 225490

یعنی اگر فردی مالک 1000 سهم از پالایشگاه تهران باشه مثل اینه که مالک 225490 سهم از پالایشگاه بندر هست.
    حالا اگر قیمت هر سهمبندر را همین 1400 فعلی هم در نظر بگیریم قیمت 1000 سهم شتران بر اساس قیمت شبندر میشه :
    1400 * 225490 = 315690000 میلیون تومان در حالی که الان قیمت 1000 سهم شتران میشه تقریبا 82000000 تومان طبق تابلو.

البته اول بحث هم خدمتتون عرض کردم که این احتساب با فرض یکسان بودن دو پالایشگاه در نظر گرفته شده در صورتی که این دو پالایشگاه هم از نظر ظرفیت و هم از نظر نوع و کیفیت محصولات و سایر پارامترها با هم تفاوت دارند که من به برخی از این تفاوتها مطابق با گزارش هیات مدیره اشاره میکنم :

ظرفیت : بندر 318000 بشکه در روز شتران 238000 بشکه در روز
    بنزین و نفتا : بندر 11530 متر مکعب در روز شتران 6464 متر مکعب در روز
    نفت گاز : بندر 15955 متر مکعب در روز شتران 12378 متر مکعب در روز
    نفت سفید : بندر 2413 متر مکعب در روز شتران 3039 متر مکعب در روز
    گاز مایع : بندر 1270 متر مکعب در روز شتران 1495 متر مکعب در روز
    سوخت جت : بندر 530 متر مکعب در روز شتران 1426 متر مکعب در روز
    خوراک قیر : بندر 1197 متر مکعب در روز شتران 1802 متر مکعب در روز
    روغن خام : بندر 0 متر مکعب در روز شتران 2033 متر مکعب در روز
    نفت کوره : بندر 16954 متر مکعب در روز شتران 7446 متر مکعب در روز

حالا دوستان همونطور که در بالا میبینید

1.محصولات شتران از نظر کمیت در مواردی کمتر و در مواردی بیشتر از بندر هست .
    2.عدد 315690000 را بر اساس قیمت فعلی بندر یعنی 1400 بدست اوردیم و در حالی که خیلی از تحلیلگران معتقد به ارزشمندی شبندر به بیش از قیمت 2000 تومان هستند. با توجه به ارزش جایگزینی و ...

حالا اگر با همه این شرایط باز هم بخواهیم بزنیم تو سر مال و خیلی لپی هم حساب کنیم به نظر شما 200000000 میلیون تومان ارزش نداره ؟

تازه ما کیفیت محصولات و تغذیه بزرگترین روغن سازهای کشور و... را هم لحاظ نکردیم.

این یعنی الآن شتران در بد ترین حالت حداقل در کمتر از نصف ارزش ذاتیش معامله میشه.

به نظر شما حالا حقوقی حق داشت آخر وقت روز شنبه رنج مثبت بزنه و در +3 فردا سهمو جارو کنه یا نه؟

یعنی حقوقی مطلع هم با خودش اینطور حساب و کتاب کرده ؟

واقعا عالی بود

خلاصه باید یک فرقی بین سهامداران سهام حبابی و سهامداران سهام بنیادی باشه

فقط کمی صبر کنید

سلامت و پر سود باشید

...................................... اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم , همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم ......................................

پيش گزيده

نقل قول نوشته شده توسط اشتباه محض مشاهده گفتگو
    واقعا عالی بود

خلاصه باید یک فرقی بین سهامداران سهام حبابی و سهامداران سهام بنیادی باشه

فقط کمی صبر کنید

سلامت و پر سود باشید
    در حضور اساتیدی چون شما درس پس دادن هست.

صفحه 442 از 601 اولاول ... 342392432440441442443444452492542 ... آخرآخر

Bookmarks

قوانين ايجاد گفتگو در تالار